Чому Сергій Притула покинув «Голос», якою буде його нова партія та чи мітить він у президенти

0
3456

Рівно через два роки після того, як шоумен і телеведучий Сергій Притула 8 червня 2019-го оголосив про початок політичної кар’єри та вступ до нової політичної партії «Голос», він знову вразив заявою: тепер уже про вихід із цієї партії. Але з політики йти не планує — на черзі власний політичний проєкт, участь у парламентській і, найімовірніше, президентській кампанії.

Хоча шоумен поки що не фігурує в рейтингах, рівень народної довіри та певний брак нових облич у проукраїнському таборі дозволяє про це задуматись.

Так, за опитуваннями в січні 2021 року саме Притула отримав найбільший рівень довіри на заході України. І загалом зберігає цей показник доволі високим по всій Україні — 27,3%, що на 5% більше, ніж у конкурента в електоральному полі Петра Порошенка.

Чи правильне рішення ухвалив Притула, чому пішов із «Голосу», з ким йому далі по дорозі та наскільки реалістичні його президентські амбіції — у матеріалі hromadske.

Що стало «останньою краплею»

15 травня 2021 року колишній член політради «Голосу», а на той момент просто партієць без додаткових повноважень Сергій Притула зібрав у київському бізнес-центрі неофіційні закриті збори активу партії «Голос».

Туди ж запросили голову політсили Кіру Рудик і керівника парламентської фракції Ярослава Железняка. Ті не прийшли, чого й можна було очікувати. Як і раніше не відреагували на заклики десяти (тобто половини) членів парламентської фракції «Голос» провести позачерговий з’їзд, аби змінити партійний статут і переобрати керівництво партії. Заклики нардепів підтримала й низка місцевих партійних осередків.

Як пояснював у коментарі авторці Железняк, такий позаплановий з’їзд неможливо було провести через карантин, коли Київ був у «червоній зоні». Але покращення епідситуації у столиці нічого не змінило.

Тому врешті-решт Притула зібрав свої альтернативні збори. Це виглядало як мобілізація його прихильників, адже перед тим шоумен у своїх інтерв’ю неодноразово підтверджував, що не проти очолити «Голос».

«Будьмо відвертими: на той момент (період місцевих виборів — ред.) і зараз я найбільш впізнаване обличчя. І тому один мій приїзд у райцентр принесе більше користі, ніж візит п’ятьох депутатів із парламентської фракції для того, щоб назбирати людей у місцевий осередок», — зауважив Притула в інтерв’ю BBC News Україна.

Голова партії Кіра Рудик водночас натякала, що амбіції Притули не збігаються з його можливостями. Мовляв, «партійна робота — це не виступи в клубах і на стадіонах, це системна важка робота».

На збори Притули приїхали представники 16 обласних партійних організацій (тобто більшість, у «Голосі» їх 21). Проте голів цих осередків було тільки восьмеро. А цього замало, щоб здобути підтримку на майбутньому переобранні очільника партії, де, згідно з рішенням політради, голосують саме голови всіх осередків.

Тому на зборах Притули першим питанням стояло обговорення зміни до статуту і звернення з ним до керівництва партії. Головна ідея — зміна принципу обрання делегатів на з’їзді та досягнення пропорційності їхнього представництва й кількості депутатів «Голосу» в місцевих радах регіону.

Проте очільники партії не лише не відреагували на звернення учасників зборів, а й рішенням політради, вказуючи на неефективну роботу, звільнили з посад керівників Херсонського, Чернівецького та Дніпровського осередків. Вони, зокрема, були на зборах у Притули.

Тому шансів бути обраним головою на плановому з’їзді в липні у нього стало ще менше.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here