В Раді відповіли, скільки коштує провести всеукраїнський референдум та чи завжди виконуватимуть рішення народу

Автори законопроєкту про всеукраїнський референдум створили формулу, за якої рішення народу буде обов'язковим для виконання органами державної влади.

0
5208

Про це повідомив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв’ю виданню «Фокус».

Він пояснює, що автори законопроєкту відмовилися від поняття «консультативні референдуми», оскільки організовувати всенародне голосування — річ не дешева.

Так, за його словами, вартість проведення одного референдуму — приблизно 2 млрд грн.

«Щоб проводити консультації з народом, досить соціологічних опитувань. Ми ж створили формулу, по якій рішення народу обов’язково для виконання органами державної влади. Згадаймо референдум 2000 року. На нього витратили гроші, а потім виявилося незрозуміло, як імплементувати волевиявлення народу», — каже Стефанчук.

Йдеться про референдум, який влаштували 16 квітня 2000 року, щоб дізнатися думку українських громадян з приводу реформації системи державного управління. Цю ініціативу розкритикувала опозиція й довгий час намагалася оскаржити його результати.

Нагадаємо, 9 червня 2020-го президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про всеукраїнський референдум. 17 червня цей проєкт закону підтримав профільний комітет. Відтак 18 червня парламент у першому читанні підтримав цей президентський законопроєкт.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here