Українські підприємці отримали понад 3,3 млрд грн у межах програми «Доступні кредити 5-7-9%» — ОП

Станом на 1 серпня у межах програми фінансової державної підтримки мікро- та малого бізнесу «Доступні кредити 5-7-9%» українські підприємці отримали понад 3,3 мільярда гривень.

0
5355

Про це повідомила заступниця керівника Офісу президента України Юлія Ковалів.

«Сума виданих кредитів становить понад 3,3 мільярда гривень для 1755 компаній. У структурі кредитного портфеля найбільше коштів було надано підприємствам сільського господарства (62%) та переробної промисловості (14%)», — розповіла вона.

За словами Ковалів, серед регіонів України за кількістю оформлених договорів лідирують Харківська (12%), Київська (11%) та Сумська (8%) області.

На сьогодні програма кредитування «5-7-9%» доступна у 18 банках, ще 10 фінансових установ виявили бажання долучитися до неї.

Раніше у Мінфіні заявляли, що у межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» майже кожну другу заявку було відхилено банком.

Нагадаємо, з 1 лютого 2020 року в Україні стартувала затверджена урядом програма «Доступні кредити 5-7-9%» для широкої підтримки проектів українських мікро- та малих підприємств. Надання трьох можливих ставок — 5%, 7% або 9% — за кредитами залежатиме від розміру бізнесу та терміну його діяльності. Додатково ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних.

16 квітня в уряді повідомили, що через кризу розширюють програму пільгового кредитування малого бізнесу. Так, на неї планують витратити 35 мільярдів гривень.

Раніше уряд планував видавати кредити під 5-7-9% річних лише українцям, які створюють новий бізнес. Наразі ж її поширили і на тих підприємців, які постраждали від кризи та карантину.

У межах оновленої програми позику під низький відсоток (5-7-9%), банки видають кредити малому бізнесу для виплати зарплат, поповнення обігових коштів або ж рефінансування вже наявних банківських позик. Щоб отримати цей пільговий кредит від держави в період карантину, підприємцю потрібно зберегти щонайменше 80% робочих місць.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here