Попри щоденні порушення «тиші» у РНБО похвалили нове перемир’я на Донбасі: тиждень без бойових втрат

У Лимані, що на Донеччині, поховали командира взводу 35-ї окремої бригади морської піхоти Дмитра Красногрудя. Він загинув під час бойового завдання. Журналіст hromadske дізнався, що саме сталось 13 липня у «сірій зоні» та чи можна говорити про загострення на фронті.

0
5055

Що сталось?

13 липня під Зайцевим, на Донеччині, група на чолі з Дмитром Красногрудем працювала у «сірій зоні».

«Вони дорозвідували підходи до наших позицій щодо ймовірного підходу диверсійно-розвідувальних груп противника. Під час розвідки командир взводу наступив на невідомий вибуховий пристрій і загинув на місці», — розповідав командир бригади Микола Палас.

Невідомим вибуховим пристроєм, за словами Вадима Римаренка, командира частини, у якій служив Красногрудь, виявилась міна.

Після того, як українська сторона отримала від бойовиків гарантії дотримання «режиму тиші», за загиблим бійцем висунулась евакуаційна група.

«Нас було 9 людей. Це представники СЦКК, військовий медик, група розмінування та військовослужбовці для евакуації», — розповідає керівник української сторони Спільного центру контролю та координації питань припинення вогню Микола Левицький, який був на місці трагедії.

Коли до тіла українського бійця залишалось 10-15 метрів, бойовики відкрили шквальний вогонь із трьох сторін. Поранили сержанта розвідвзводу, який йшов першим.

«Бойовий медик загинув під час шквального вогню із застосуванням гранатометів. Офіцер розвідки дістав контузію. Його вдалось евакуювати офіцерам інженерно-саперної групи», — каже Микола Палас.

Бойовики «ДНР» звинуватили евакуаційну групу у тому, що під виглядом евакуації вона просувалася до їхніх позицій, та стверджували, що перш ніж відкрити вогонь, повідомили про ситуацію місію ОБСЄ. У звіті ОБСЄ згадок про це немає.

Зрештою, тіло Дмитра забрали бойовики. 16 липня вони передали його українській стороні.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here