Абромавичус назвав декілька компаній, які «відкусили» ласий шматок замовлень в оборонці

0
1

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

Президент України Володимир Зеленський разом із директором держконцерну «Укроборонпром» Айварасом Абромавичусом провів нараду з проблемних питань діяльності концерну. Зустріч відбулась у Харкові, повідомляє офіс президента.

«У нас більше 10% підприємств «Укроборонпрому» знаходиться саме на Харківщині. Ми були на авіаційному заводі і на заводі Малишева і побачили, що там відбувається і, чесно кажучи, я в шоці через статистику. Директор заводу нам сказав, що з 2009 року побудували один танк для ЗСУ», – розповів президент.

Також він зазначив, що є велика заборгованість по зарплатах.

Під час своєї доповіді директор «Укроборонпрому» розповів про збитки, які отримав концерн за останні роки.

Абромавичус:

– Проблеми існує на всіх підприємствах. Що стосується прибутку і збитків — проблеми глибокі. І фінансово-управлінського підходу, в тому числі, завдяки попередньому керівництву країни. Частина компаній «Укроборонпрому» в державне оборонне замовлення постійно падає, в той час як приватна частина збільшується.

Велика частина держзамовлення, яку зайняли приватні підприємства відходила до компаній, які пов’язані з минулими політиками. Ми їх імена знаємо, правоохоронні органи, я вважаю, повинні розслідувати цей злочин проти країни. Потрібно розсекретити ДОЗ (Державне оборонне замовлення – ред.).

Зеленський:

– Тобто замовлення йшли на їх компанії, замість того, щоб йти на держпідприємства. А чому ми боїмося назвати прізвища? Куди йшли всі гроші держави? На замовлення чиїх підприємств?

Абромавичус:

– Ми знаємо, що особи наближені до прийняття рішень в промислово-оборонному комплексі, включаючи керівників профільного комітету Верховної Ради.

Зеленський:

– Ти дипломат, Айварас.

Абромавичус:

– Є компанія «Українська оборонна техніка», можливо. «Богдан», компанія «Ленінська кузня» (Кузня на Рибальському) і деякі інші, які мали колосальний доступ до ДОЗ.

Нагадаємо, 5 листопада Абромавичус повідомив, що проти учасників концерну «Укроборонпром» порушено 583 кримінальних проваджень, що значно ускладнює роботу компанії.

Слідчі ДБР провели обшуки в «Укроборонпромі» та в квартирі Валерії Гонтаревої. ВІДЕО: https://tsn.ua/video/video-novini/slidchi-dbr-proveli-obshuki-v-ukroboronpromi-ta-v-kvartiri-valeriyi-gontarevoyi.html

Слідчі ДПР проводили слідчі дії в державному концерні та деяких інших дотичних підприємствах. Паралельно обшуки пройшли і в квартирі колишньої голови Нацбанку Валерії Гонтаревої. Згодом в ДБР заявили ці дії повязані між собою. У бюро розслідувань вивчають зловживання у Нацбанку тих часів, коли його очолювала Гонтарєва, а не незаконну діяльність оборонного концерну.

ДЖЕРЕЛО

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

84 − 79 =