«Бідні» прокурори скаржаться на реформу і бояться анонімок

0
36

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

Кілька років тому в Україні затіяли реформу прокуратури. Прийняли щодо хороший закон, оголосили атестацію, на фініші якої в цьому відомстві мали залишитися чесні і розумні співробітники. І що? На половині дороги Сакварелідзе, який запустив процес, з’їли і … Все затихло. Тоді встигли протестувати лише співробітників місцевих прокуратур, а до обласних і генеральної не дійшли. Луценко залишив все, як є.


Після цього, незважаючи на закон, який зробив прокурорів незалежними, їх знову загнали в рабство. Причому, дуже просто — керуючи розмірами премій. Зарплату за законом обмежили, а премії розподіляла керівництво. А воно заохочувало улюбленців і тих, хто слухається …

Тому багато прокурори на останніх виборах не підтримали попередню владу, сподіваючись, що цю систему нова поламає.

Зараз же прийшло розчарування. Прийнято новий закон, який фактично робить прокурорів безправними і рабами. Більш того, в різних прокурорських групах в соцмережах вже тиждень не вщухає цунамі збурень і щодо нових правил атестації, без проходження якої людей просто викинуть з роботи. У чому претензії тих, хто щодня тягне на своєму горбу величезний масив рутинної роботи?

Таких декілька. По-перше, знову треба буде здавати тести. Питається, чому співробітникам місцевих прокуратур не можна зарахувати результати тестування, яке вони проходили при Сакварелідзе? І взагалі, чому люди з вищою юридичною освітою і щоденною практикою повинні немов школярі постійно проходити через це приниження і каторгу ?.

По-друге, навіть успішне складання тестів не гарантує збереження роботи. Все буде вирішувати співбесіду в закритому режимі.

По-третє, на керівні посади люди будуть призначені без атестації (а як же перевірка знань і доброчесності?)

По-четверте, людей змушують підписувати заяву, в якому є кричуще незаконний пункт:

«Погоджуюся з тим, що під час проведення співбесіди і затвердження рішення кадровою комісією може братися до уваги інформація, отримана від фізичних та юридичних осіб (в тому числі анонімно), яка не підлягає додатковому офіційному підтвердженню».

Тобто засуджений при представництві прокурора злочинець, його особистий недруг, хтось із колелектіва, з ким є конфлікт, може на вас написати анонімку і по ній вас можуть не взяти на роботу.

Мало того, що в Україні розгляд анонімок є незаконним, так тут ще їх прийматимуть на віру, та ще з письмового дозволу прокурора! І як такій людині, що стоїть на захисті законності в країні, після цього жити зі своєю совістю? Погоджуватися на незаконне і принизливе вимога багато хто не бажає.

Чим все це закінчиться, поки судити складно. Але в країні немає прокурорів, які б не обурювалися. Поки в соцмережах і між собою, але не виключено, що це вихлюпнеться назовні. От цікаво, якщо все прокурори країни оголосять бойкот підписання такої заяви, що буде?

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

27 + = 30