Субсидія по-новому: як будуть виплачувати і хто може втратити

0
18

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

З 1 жовтня в Україні стартувала монетизація субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Таким чином українці отримуватимуть допомогу від держави готівкою і зможуть зняти гроші зі свого рахунку у зручний час.


Однак, збережеться виплата пільги і традиційним способом, про це йдеться у відповідній постанові Кабміну.

У безготівковій формі пільги будуть нараховувати всім субсідіантам автоматично, тобто без особистого звернення. Кошти надходитимуть на персональний особовий рахунок Ощадбанку. А звідти гроші будуть автоматично перераховуватися постачальнику житлово-комунальних послуг.

У готівковій формі субсидії зможуть отримати ті, хто подав відповідну заяву в «Прозорий офіс» свого міста. Таку заяву потрібно подати з 1 по 15 жовтня і вказати в ньому номер рахунку в Ощадбанку або відділення Укрпошти, якщо громадянин бажає отримувати кошти поштою. Крім цього, при собі потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код, і свідоцтво пільговика.

Таким чином, громадянин буде оплачувати спожиті послуги разом з урахуванням суми субсидії. Але варто пам’ятати, що якщо більше одного місяця у одержувача пільги буде борг по оплаті комунальних послуг на суму понад 340 гривень, то виплату субсидії готівкою зовсім припинять. Надалі її виплачувати будуть виключно безготівковими.

У новому опалювальному сезоні українців чекає ще один «сюрприз»: скорочення нормативів на витрату газу. Так, якщо раніше на опалення кожного кубометра площі житла держава компенсувала 4,5 кубометра газу, то зараз — 4 куба. Таким чином, якщо замість чотирьох кубів пільговик буде витрачати п’ять, то даний обсяг субсидія покривати не буде.

Всіх пільговиків перевірять

Для того, щоб зменшити число одержувачів субсидій, які насправді зовсім не потребують допомоги держави при оплаті комуналки, в новому парламенті і під новим авторством прийняли закон, який був розроблений ще минулим урядом.

Всіх одержувачів допомоги від держави, в тому числі субсидії на оплату житлово-комунального господарства верифікують (перевірять) в три етапи. Буде заведена анкета на кожного пільговика.

Влада заявляє, що закон захищає зібрані дані громадян. І якщо хто-небудь їх передасть третім особам, за це доведеться відповісти за всією суворістю закону. Подібні реєстри існують в різних органах влади вже зараз. Наприклад, вже є реєстр субсідіантов. Але в новій платформі будуть всі дані відразу на всіх, хто хоче отримати допомогу від держави. Це повинно спростити процедуру перевірки.

Отже, в реєстрі буде зберігатися наступна інформація про людину:

  • ПІБ, стать, місце і дата народження;
  • паспортні дані та ІПН;
  • де зареєстрований, і де насправді проживає;
  • дані з різних реєстрів (наявність авто, нерухомості і т. д.);
  • де і скільки банківських рахунків відкрито і скільки коштів на них зберігається.

Перший етап перевірки буде проводиться органом, до якого громадянин звернеться за соціальною виплатою. Наприклад, місцевим управлінням соціального захисту населення. Фахівці приймуть заяву і всі необхідні для виплати документи, внесуть цю інформацію в єдину базу і отримають необхідні дані з неї.

Другий етап триває до тих пір, поки ви отримуєте кошти від держави. Наприклад, якщо ви зробите дорогу покупку (від 50 тис. Грн), то тут же втратите права отримувати субсидію.

Третій етап — перевірка тих, хто вже не отримує допомогу від держави. Цей етап триває протягом трьох років після того, як пільги людині перестали виплачувати.

Чиновники, які виявили порушення, передають інформацію органу, який в даний момент виплачує держдопомогу. Там ще раз перевіряють отриману інформацію і приймають рішення про те, що гроші платили дійсно незаконно. Тоді пільговик зобов’язаний повернути всю «переплату» державі. Якщо він відмовиться, влада може домогтися повернення незаконно отриманої матеріальної допомоги в судовому порядку.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

65 + = 74