Земельні афери на Оболоні і хто за цим стоїть? Частина 1

0
46

Земля, особливо у великих містах, столицях і мегаполісах стає яблуком розбрату і полем брані для бажаючих з мінімальними зусиллями набити кишені побільше, при цьому всі засоби гарні, особливо якщо ти у «годувальниці», чиновник або депутат.


Почнемо свою розповідь зі слів:

Земля має оболонку; і ця оболонка вражена хворобами.

Одна з цих хвороб називається, наприклад: «людина».

Фрідріх В. Ніцше

У середині серпня 2019 року в східній частині Рибальського острова, яка є прилеглою до Набережно-Рибальської дороги, стартувало будівництво 26-поверхового житлового комплексу.

Вказані активні будівельні роботи почалися на території колишньої автобази, що розташована на Рибальському острові за адресою: проспект Степана Бандери, 32-д.

За вже вивішеним на будмайданчику паспорту видно, що в цьому місці компанія “Ковальська Нерухомість” зводить житловий комплекс з прибудованими нежилими приміщеннями під назвою – Dock 32. Його замовником є ТОВ “Вісенс Хаус”, а генеральним підрядником – ТОВ “Юнібілд”.

Максимальна висота комплексу буде складатися з 2-х будинків комфорт-класу по 26 поверхів. У ньому буде 453 квартири, а також підземний паркінг на 282 місця. Доповненням до житлових будинків стане торговий центр загальною площею 932 кв.м.

Все начебто гарно, але є одне маленьке “АЛЕ”.

Вказана земельна ділянка загальною площею 0,8419 га (кадастровий номер 800000000:78:167:0016), на якій зараз відбувається забудова була передана в оренду ТОВ “Вісенс Хаус” (код ЄДРПОУ 38950520) та використовується вказаним підприємством з грубим порушенням чинного законодавства.

З документів, які попали до редакції стало відомо, що у 2007 році згідно Договору оренди земельної ділянки від 11.09.2007р. Київська міська рада передала в оренду ЗАТ “Ремдизель” (код ЄДРПОУ 31514651) вказану земельну ділянку з цільовим призначенням “для будівництва та експлуатації виробничо-складських приміщень, ангарів та гаражів ЗАТ “Ремдизель” на просп. Московському, 32 (на даний час проспект перейменовано в проспект Степана Бандери) в Оболонському районі міста Києва, які виносяться з території заводу у зв’язку з будівництвом Подільського мостового переходу”.

За весь період користування орендованою земельною ділянкою представники ЗАТ «Ремдизель» не здійснювали будівництва ніяких споруд.

Згідно Договору суборенди земельної ділянки від 27.06.2013р. ПрАТ “Ремдизель” (правонаступник ЗАТ “Ремдизель”), без погодження з КМДА, передало вказану земельну ділянку в суборенду ТОВ “Сітікофортгруп” (код ЄДРПОУ 38611334) без зміни її цільового призначення.

28.102013р. ТОВ “Сітікофортгруп” отримало Містобудівні умови та обмеження забудови зазначеної земельної ділянки для будівництва Комплексу з обслуговування автомобілів.

Протягом листопада 2013 року ТОВ “Сітікофортгруп” збудувала та ввела в експлуатацію об’єкт першої черги вказаного комплексу – адміністративну будівлю площею 24, 8 кв.м. А вже у грудні 2013 року, фактично через 3 дні після реєстрації права власності на вказану адміністративну будівлю, здійснює продаж цієї будівлі ТОВ “Вісенс Хаус” згідно договору купівлі –продажу від 09.12.2013 N 262.

Рішенням Київської міської ради від 10.12.2014 року № 582/582 Про передачу земельної ділянки ТОВ “Вісенс Хаус” для будівництва, експлуатації та обслуговування офісного, торговельного, адміністративного комплексу з об’єктами громадського призначення та паркінгом на просп. Московському, 32-д в Оболонському районі м. Києва ТОВ “Вісенс Хаус” була передана в довгострокову оренду на 25 років земельна ділянка площею 0,8419 га для будівництва, експлуатації та обслуговування офісного, торговельного, адміністративного комплексу з об’єктами громадського призначення та паркінгом на просп. Московському, 32-д в Оболонському районі м. Києва із земель комунальної власності територіальної громади міста Києва у зв’язку з переходом права власності на нерухоме майно (договір купівлі-продажу адміністративної будівлі від 09.12.2013 №262, акт приймання-передачі).

На момент укладання договору суборенди вказана земельна ділянка перебувала у комунальній власності територіальної громади м.Києва.

При цьому, на вказану ділянку не було розроблено і затверджено Київською міською радою плану зонування та детального плану території, виключаючи можливість отримання згоди орендодавця – Київської міської ради та передачі такої земельної ділянки у користування суборендаря – ТОВ “Сітікофортгруп”.

Після її передачі в суборенду ТОВ “Сітікофортгруп” відбулася незаконна зміна її цільового призначення.

У подальшому, вона була передана в оренду ТОВ “Вісенс Хаус” без проведення земельних торгів і її площа більш ніж в 200 разів перевищує площу ділянки під забудовою (адміністративною будівлею).

Приймаючи рішення про передачу вказаної земельної ділянки в оренду “Вісенс Хаус” без проведення земельних торгів, Київська міська рада не врахувала очевидну неспівмірність площі набутого у власність нерухомого майна (адміністративної будівлі площею 24, 8 кв.м.) і площі земельної ділянки, що передається в оренду (0,8419 га), а це суперечить приписам ст.ст. 120, 124, 134, 135 Земельного кодексу України та ст. 377 ЦК України.

Внаслідок певних юридичних “маніпуляцій” з передачею земельної ділянки у суборенду без згоди орендодавця, її забудовою із зміною цільового призначення та наступним продажем збудованого об’єкта нерухомого майна, ТОВ “Вісенс Хаус” набуло право оренди на земельну ділянку в обсязі (площею 0,8419 га), на яких ця ділянка надавалася саме ЗАТ «Ремдизель», хоча на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна від 09.12.2013 N 262, укладеного з ТОВ ”Сітікофортгруп”, ТОВ “Вісенс Хаус” набуло у власність тільки адміністративну будівлю площею лише 24, 8 кв.м.

Як стало відомо журналістам, межі земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво, не було погоджено з суміжним землекористувачем, Кооперативом по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів “Мостовик”.

Нагадаємо читачу, що проекти землеустрою відносно відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України (частина друга статті 50 Закону України “Про землеустрій”).

Тобто, погодження меж земельної ділянки із суміжними власники (користувачами) є обов’язковим етапом при передачі земельної ділянки у власність або в користування.

Обов’язок погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами кореспондує з правом власника земельної ділянки вимагати від власника сусідньої земельної ділянки сприяння встановленню твердих меж (ч. 1 ст. 106 Земельного кодексу України).

Ані під час передачі земельної ділянки у суборенду ТОВ ”Сітікофортгруп”, ані під час передачі цієї ж земельної ділянки в оренду ТОВ “Вісенс Хаус” з Кооперативом не погоджувалися межі суміжної земельної ділянки, а також не здійснювалось закріплення таких меж межовими знаками в натурі (на місцевості) у присутності представника вказаного Кооперативу.

Таким чином, затверджене рішення Київської міської ради від 10.12.2014 року N582/582 проекту землеустрою та передача земельної ділянки ТОВ “Вісенс Хаус” для будівництва, експлуатації та обслуговування офісного, торговельного, адміністративного комплексу з об’єктами громадського призначення та паркінгом на просп. Московському, 32-д в Оболонському районі м. Києва (категорія земель – землі житлової та громадської забудови, справа Д-6924) відбулися з порушенням законодавства.

Окрім цього, будівництво знаходиться в межах санітарно-захисної зони автозаправної станції, залізниці та Кооперативу по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів “Мостовик”.

На підтвердження публікуємо Довідку (витяг) з містобудівного кадастру, Фрагмент схеми планувальних обмежень та зон охорони об’єктів культурної спадщини від 10.11.2016р., який є додатком до Містобудівних умов та обмежень від 08.12.2016р.

Також на схемі існуючих планувальних обмежень М1:4000 Детального плану території в межах вулиць Вербової, Куренівської, Богатирської, просп. Московського, вул. Набережно-Рибальської та залізничної колії в Оболонському районі, затвердженого рішенням Київської міської ради від 14 липня 2016 року № 727/724, аналогічно встановлюється знаходження земельної ділянки на просп. Степана Бандери, 32-д в межах санітарно-захисної зони.

Нагадаємо, що основною метою встановлення санітарно – захисних зон є відокремлення об’єктів, які є джерелами виділення шкідливих речовин, запахів, підвищених рівнів шуму, вібрації, ультразвукових і електромагнітних хвиль, електронних полів, іонізуючих випромінювань тощо, від територій житлової забудови (частина 1 стаття 114 Земельного кодексу України). Частиною 2 статті 114 цього ж Кодексу забороняється у межах санітарно-захисних зон будівництво житлових об’єктів, об’єктів соціальної інфраструктури та інших об’єктів, пов’язаних з постійним перебуванням людей.

Згідно з п. 4.11 діючих на момент видачі містобудівних умов та обмежень ДБН 360-92**, у санітарно-захисній зоні не допускається розміщувати житлові будинки, дитячі дошкільні установи, загальноосвітні школи, установи охорони здоров’я та відпочинку, спортивні споруди, сади, парки, садівницькі товариства й городи.

Рішення Департаменту містобудування та архітектури КМДА про надання ТОВ “Вісенс Хаус” містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 08.12.2016р. №1627/16/012/009-16 для будівництва житлових будинків з прибудованими нежитловими приміщеннями на просп. С.Бандери, 32-д у Оболонському районі прийнято всупереч положень Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” та Земельного кодексу України, адже на підставі даного рішення видані вихідні дані на проектування житлових будинків в порушення функціонального призначення земельної ділянки, встановленого Генеральним планом міста Києва, всупереч цільового призначення земельної ділянки та в межах існуючих санітарно-захисних зон.

Як стало відомо, 18.03.2019р. Окружний адміністративний суд м. Києва рішенням по справі №640/1654/198 скасував Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на прос. С.Бандери, 32-Д №1627/16/012/009-16 від 08.12.2016р., що були видані ТОВ «Вісенс Хаус».

Не зважаючи на це, ігноруючи судове рішення, з кінця березня-початку квітня 2019 року на цій земельній ділянці, яка перебуває в оренді у ТОВ «Вісенс Хаус», проводяться несанкціоновані підготовчі та будівельні робити: встановлено паркан, відбувався заїзд на ділянку різноманітної будівельної техніки, проводилося зняття поверхневого шару грунту та влаштування пальових фундаментів.

В мережі Інтернет на різних форумах жваво оговорюється вказане будівництво.

Так, на форумі Domik.ua є опитування щодо відношення громадськості до вказаного об’єкта:

Користувач під ніком “Adrenaline” написав коментарій: “Копирайтеры Ковальской конечно, отжигают. Не знаю, кто автор, но премию “Брехун года” он явно заслужил.”.

При цьому, виклав скріншот.

Також вказаний користувач виклав у наступний пост:

А саме цікаве, чому замовник будівництва чи забудовник не розповість, що поблизу є залізничні колії, від яких будинок в 26 поверхів буде трусити та можливо в подальшому підуть тріщини, поблизу проходить високовольтна лінія, постійна буде загазованість від дороги, поруч гаражний кооператив, очисні споруди, а також автозаправна станція?

Підсумовуючи розповідь, задаєшся простими питаннями: Куди дивляться правоохоронні органи? Для кого пишуться закони та законодавчі акти? Коли закінчиться забудова міста з порушеннями чинного законодавства? Куди дивиться КМДА? Де кримінальні справи порушені по будівельній мафії? Та ще багато інших питань.

На ці та інші питання спробуємо надати відповіді у наступному матеріалі, після отримання всіх офіційних відповідей КМДА, правоохоронних органів та інших державних установ, які здійснюють контроль у казаній галузі.

Микола Заворотнюк

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 20 = 23