Польського інвестора побили розлючені власники квартир в Києві

0
32

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

У неділю, 7 липня, у Києві в офісі будівельної компанії “Енергополь-Україна” відбулася зустріч віце-президента великої польської будкомпанії PBG SA Даріуша Шиманського з покупцями квартир четвертої черги житлового комплексу за адресою вулиця Кондратюка 1.


Цей комплекс зводить “Енергополь-Україна” – дочірня компанія польської PBG SA. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на 24 канал.

Менеджер повідомив клієнтам, що у компанії поки немає грошей на добудову житла четвертої черги комплексу. Адже навколо попередніх фінансових втрат забудовника зараз почався скандал, розслідування поліції, судові розгляди, а також опубліковано гучне журналістське розслідування на сайті PBG Leaks. Усе це підірвало відносини з кредиторами, які під застави компанії відмовляються видавати кошти.

“І фінансові партнери, які обіцяли нам дати на будівництво гроші, відмовилися, поки у нас не буде тиші”, – повідомив Даріуш Шиманський.

Після цього зізнання менеджера в приміщенні почалася штовханина і спроби блокувати вихід спікера, бо чіткої відповіді про терміни здачі квартир, які вже кілька разів зривалися, той не надав. Низка осіб спробували не випустити забудовника з приміщення, сталася тиснява.

“Тобто це як “тиші”? Це виходить, що поки йтимуть якісь розгляди, поки люди будуть скаржитися і протестувати, а поліція розслідувати – то їм грошей ніхто не дасть, і вони не добудують будинок? Так це виходить? А куди тоді поділися наші гроші, які ми вже заплатили? Чому на них не добудований будинок?” – обурився ситуацією один з покупців квартир.

У квітні 2019 року Національною поліцією України було розпочато розслідування за фактами виведення і розтрати коштів компанії “Енергополь-Україна”. Зокрема, адвокат потерпілої сторони – українських акціонерів забудовника – Юрій Сухов робив заяви про дуже відверте виведення коштів з компанії польськими інвесторами. Він висловив припущення, що суди зможуть швидко розібратися в справі, бо схеми виведення грошей під фіктивні договори – були дуже складними.

За підрахунками журналістів-розслідувачів всього з компанії “Енергополь-Україна” за період з 2008 року за участю польських акціонерів було виведено понад 20 мільйонів доларів. Зокрема, ЗМІ вдалося отримати текст фіктивного договору на розробку робочої документації будівництва, за який було заплачено 5,6 мільйона доларів. Хоча потім за ці ж роботи, але реально зроблені, “Енергополь-Україна” заплатила ще 3 мільйони доларів.

У 2012 році, вже після покупки “Енергополь-Україна” у 2008 році, польська PBG SA вже переживала складний період і процедуру банкрутства, причиною якого послужили махінації зі звітністю компанії з боку її керівництва. Результатом скандалу стало падіння акцій компанії. Одночасно серед її акціонерів з’явилися три великих польських банки – Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA (6,48%), Polska Kasa Opieki SA (7,68%), BGŻ BNP Paribas SA (6,1%).

На початку літа 2019 року польська PBG SA знову опинилася в складному фінансовому становищі і мало не стала банкрутом, але змогла домовитися з покупцями своїх облігацій про зміну умов виплат за ними.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + 3 =