В Україні 11 мільйонів за межею бідності — економіст

0
41

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

«В Україні 11, 5 мільйонів пенсіонерів, які отримують пенсію в середньому 2,5 3000 гривень. Близько 3 мільйонів отримують пенсію менше ніж 2000 тисяч гривень. Прожитковий мінімум, який розраховує Мінсоцполітики — близько 4 тисяч гривень.


Про це повідомив економіст Віктор Скаршевський.

За визначенням більше 11 мільйонів чоловік, в даному випадку пенсіонерів, живуть за межею бідності. У них майже в два рази нижче пенсія, ніж прожитковий мінімум. По суті 11 мільйонів чоловік дорівнює 25% населення України. Фактично ті люди, які отримують менше прожиткового мінімуму, тобто менше 4 тисяч гривень — є дуже бідними, так як їм не вистачає грошей навіть на харчування, не кажучи вже про оплату комунальних тарифів », — сказав В. Скаршевський. Він уточнив, що рівень бідності можна визначати по різному, виходячи з певних методик.

«Необхідно розуміти, якими саме критеріями керувався Держстат, заявляючи про зниження бідності в країні», — резюмував В. Скаршевський.

Нагадаємо, частка населення із середнім доходом нижче законодавчо встановленого прожиткового мінімуму (1744,8 грн) в 2018 році знизилася в порівнянні з 2017 роком на 0,9 п.п. і склала 1,3%. Про це повідомляють дані вибіркового обстеження умов життя домогосподарств Державної служби статистики.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 62 = 69