Підтримаємо грузинський туризм не словом, а ділом!

0
37

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

Друзі пізнаються у біді – це істина із розряду прописних. Після введення нещодавніх штрафних санкцій з боку Росії над грузинським туризмом нависла чорна хмара : сезон 2019 — під загрозою зриву. Адже 1 млн. 400 тис. російських туристів, які лише минулого року відпочивали на чорноморських курортах цієї сонячної чорноморьскої республіки – це у майже у десять разів більше мандрівників, яких «делегувала» до братньої Сакартвело у минулому році Україна… Якщо бути абсолютно точним, то у 2018 році у Грузії відпочило близько 170 000 наших співвітчизників. Бажаючих – а це цілком зрозуміло – було значно більше. В рази. Адже Грузія – це рай для відпочивальників… Але у більшості українських сімей, як мовиться, «фінанси співають романси»… Ось і не їдуть вони до Грузії. Та й авіаперельот із Києва до грузинських аеропортів, як мовиться, також «влітає у копійчину». Вартість квитків «туди – назад» наближається … до вартості повноцінного 7-8-ми денного туру відпочинку у режимі «все включено», коли йдеться про Туреччину або Єгипет, уряди яких буквально «полюють» за кожним потенційним українським мандрівником. Ось така вона, тривожна статистика.

Аби хоча б якось «вирівняти» ці не надто симпатичні цифри на користь українського туристичного загалу, який хотів би підтримати наших братів по Вірі у нелегку годину не на словах, а на ділі (читай – власним гаманцем) 26 червня 2019 року в Посольстві Грузіїї в Києві за сприяння Центру розвитку туризму України відбулася прес-конференція «Відпочинь у Грузії — підтримай Сакартвело». На цю подію Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні Гела Думабдзе запросив не лише журналістів, а народних депутатів та представників авіакомпаній,які здійснюють авіарейси з України до Грузії.

Під час проведення прес-заходу представники української влади і вітчизняні авіапереізники у режимі «брейн-штурму» разом із журнаілістами шукали відповідь на запитання : за рахунок чого українці можуть допомогти грузинській стороні стабілізувати відтік іноземних туристів до кінця року? Аби вже найближчим часом вийти на докризові показники – із врахуванням того, що російським туристам влада РФ просто заборонила відпочивати під сонцем Грузії…

Рецептів подолання кризи – чимало. Але коли йдеться безпосередньо про авіа перевізників, то рецепт тут єдиний. І — дуже простий : власникам грузинських авіа портів треба якомога скоріше зменшити (до раціонального мінімуму) так званий транспортний збір. Йдетья про плату за «паркування» українських авіа суден на їхній території. Погодьтеся : це нонсенс, коли білет на лоу кост рейс із Києва до Тбілісі наш авіа пасажир може придбати за якихось 20-25 євро (за умови попереднього замовлення), а «паркування» українського авіа лайнера у гризинських аеропортах обходиться у … тисячі й тисячі тих самих євро… А інакше наші літаки тут ніхто не чекає – це ж бізнес. І тут, як мовиться, нічого особистого… А потерпає від такого «співробітництва» в першу чергу середньо статистичний авіа пасажир… Парадокс! Ба, більше : вартість «паркування» літаків миттєво «закладається» у вартість усього туристичного пакету. Що блискавично і, головне, дуже боляче б”є по кишені бажаючих відпочивати саме у Грузії. Адже таких «драконівських тарифів» на авіа паркування ні в Туреччині, ні в Єгипті, ні в Тунісі ви ніде нині не зайдете – тут ситуація вже давно відрегульована на користь потенційних мандрівників. Ось чому середньо статистичний авіа пасажир добре розуміє : чому саме йому вигідніше летіти на відпочинок і оздоровлення до цих туристичних держав, а не до братньої Грузії. Хоча туристичний потенціал цієї країни нічим не поступається туристичному потенціалу вище перерахованих держав…

«Україна всіма можливими засобами готова підтримати Грузію, аби нормалізувати туристичну ситуацію до кінця цьогорічного сезону», -заявила під час прес-конференції народний депутат України, голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Анна Романова. На її думку, консолідувавши зусилля грузинських і українських туроператорів і авіаперевізників, а також розгорнувши потужню інформаційно-рекламну компанію, можна суттєво збільшити кількість українських мандрівників, які поїдуть на відпочинок саме до Грузії. Цього року – за позитивного сценарію — цифра бажаючих відпочити саме тут може досягти 200 000. А в перспективі – й 400 000. Все залежить від бажання обох сторін.

А це бажання, на думку Анни Романової, існує! Отож, друзі, давайте і ми разом підтримаємо Грузію! І цього року полетимо відпочивати саме до цієї гостинної держави, у якій раді кожному громадянину України!

Сергій Комісаров, заступник шеф-редактора Ukrpress.info

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 1 = 3