Сьогодні День медика, День батька і Трійця

0
28

16 червня в Україні відзначають день медпрацівника. У цей день співробітники медичної сфери традиційно приймають вітання від пацієнтів, колег і знайомих.


Історія свята

День медичного працівника почали відзначати в 1980 році. А з 1994 року свято встановили на підтримку ініціативи працівників закладів охорони здоров’я України, згідно з президентським указом. Дата святкування визначена на третю неділю червня. У цей день вдячні пацієнти, близькі люди і сім’я вітають медиків.

День батька.
Сьогодні в Україні вперше офіційно відзначають День батька в Україні 2019 травні вже екс-президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким це свято відзначатимуть у третю неділю червня кожного року. У цьому році в Україні День батька відзначають 16 червня.

16 червня православні відзначають Трійцю

Сьогодні, 16 червня, православні українці відзначають одне з дванадцяти головних свят року — Трійцю. Він присвячений зішестю Святого Духа на апостолів, яке було обіцяно Ісусом Христом в день його Вознесіння.

Трійця, або Зелені свята — це один з головних християнських свят в Україні. Православні відзначають його на 50 день після Великодня, а західні християни — на 57 день. У 2019 Трійця випадає на неділю, 16 червня. Традиції святкування Трійці Сьогодні православні несуть зелені гілки, а також букети лугових квітів до храмів для прикраси.

Також церкви прикрашають гілками берези, бузку, клену. Це все символізує оновлення душі. Вранці в церквах проводиться Божественна літургія, а після неї — особлива служба з читанням уклінних молитов. Священик читає молитви, стоячи на колінах у Царських вратах, лицем до віруючих, а прихожани при цьому також встають на коліна.

За традицією, Трійцю святкують три дні. У будинках напередодні свята наводять порядок і прикрашають житло свіжими гілками клена, берези, верби, липи, квітами і травами. Це все символізує процвітання і новий життєвий цикл. Суботу, напередодні свята вважається поминальним днем. У цей день прийнято молиться за померлих і ставити свічки в церквах за упокій їх душ.

Особливо моляться за тих, хто помер передчасною смертю. У деяких регіонах на Трійцю фарбують яйця, але в більшості — печуть пироги, готують рибні і м’ясні закуски. Зелену неділю вважається днем ​​активності всякої нечисті і зелень, якою прикрашають будинки — це обереги від нечистих сил. У неділю, після святкової служби, прийнято ходить в гості, а також влаштовувати масові гуляння і ярмарки. Дівчата в старовину йшли до річки, плели вінки і пускали їх в воду, щоб дізнатися, звідки будуть їх суджені. До цього дня також пекли короваї і роздавали їх незаміжнім дівчатам.

Вони зберігали ці шматочки до весілля і змушували їх шматочки в тісто для весільного короваю. Вважалося, що вони принесуть в нову сім’ю благополуччя і любов. Другий день свята називається Клечальний понеділок. Вранці в церквах відбуваються служби, а після неї священики йдуть на поля і читають молитви про благословення на майбутній урожай. Третій день називається Богодухів день.

Дівчата вибирали Тополя — найкрасивішу незаміжню дівчину, наряджали її вінками, стрічками і водили по дворах. Зустріти Тополь вважалося великою удачею. На Трійцю здавна дівчата ворожили на судженого

Що не можна робити на Трійцю У ці дні категорично забороняється працювати, лаятися і думати про погане. В цей день, як і в інші важливі церковні свята, не можна шити, прати, прибирати і робити іншу брудну роботу в будинку, а тих, хто порушує заборони, чекає біда.

У народі на свято Трійці землю вважали іменинницею. А тому головні заборони дня торкаються землі і рослин. У цей день ні в якому разі не можна порушувати спокій землі: копати, орати, боронувати, косити траву, колоти дрова, рубати сучки, ламати і пиляти дерева і навіть садити рослини.

У народі вважалося, що на Трійцю в світ людей приходять міфічні істоти — німфи і русалки. І якщо їх прогнівити, вони зашкодять людям. Тому існує заборона поодинці не ходити в ліс або в поле, щоб мавки НЕ залоскотали до смерті.

А ще на Трійцю категорично не можна купатися, інакше русалки затягнуть на дно. На Трійцю не можна призначати дату весілля, інакше молоду сім’ю чекає нещасливе життя. Але в це свято здавна дівчата ворожили на судженого. А також в старовину говорили, що якщо хлопець посватався до дівчини на Трійцю, то їхній шлюб буде довгим і щасливим.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + 2 =