Небезпечно для життя — стихійна торгівля

0
15

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

Торговці в грубій формі відмовляються показувати документи. Поки в Україні придумують, як можна розплатитися карткою на базарі, покупки на відкритих і стихійних ринках стають все небезпечнішими.

Температура повітря вище 25 градусів не заважає продавцям продавати м’ясо і молоко прямо з лотків під відкритим небом. Новости «Сьогодні» вирушили на інспекцію.

Продавщиця Світлана безперервно відганяє мух від товару, а замість холодильника використовує пляшки з льодом. Багато її колег, побачивши камеру, і зовсім ховають м’ясо під ганчірки і гілки.

Показувати дозвіл на торгівлю відмовляються в грубій формі. Поруч на спеці продають домашнє молоко. Всім бажаючим дають спробувати – наливають з кришечки на руку. Покупців тут вистачає, і антисанітарія їх не лякає. Кажуть, що знають цих продавців кілька років, а тому не бояться купувати навіть без холодильника.

А ось за законом продавати м’ясо, рибу і молочну продукцію на вулиці забороняється, коли температура повітря перевищує 15 градусів. Торгувати такими продуктами під відкритим небом не можна, навіть є холодильник. Виняток – офіційні ринки, де є відповідальні особи і жорсткі правила.

«Адміністрація ринку не має права надавати торгові місця, поки немає висновку лабораторії санекспертизи. Друге – там критий павільйон і реалізація м’яса дозволяється не більше трьох годин», – розповів новинам «Сьогодні» перший заступник начальника ГУ Держпродпотребслужби Києва Олександр Овчаренко.

На ярмарках і стихійних ринках ніякого контролю немає. Скільки продається шматок м’яса або пляшка молока, встановити неможливо. Тому від купленої в такій точці продукції можна легко заразитися сальмонельозом, трихінельозом і навіть сибіркою.

Держпродпотребслужба радить не купувати такі продукти, а до продавців викликати поліцію. Правоохоронці повинні вилучити товар і оштрафувати порушників. З початку року стосовно таких випадків складено вже понад 300 протоколів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

95 − = 86