19.7 C
Kyiv
Вторник, Июнь 18, 2019
Домой UkrNews З’їзд Європейської солідарності, ЄС і НАТО головний пріоритет — Порошенко: список

З’їзд Європейської солідарності, ЄС і НАТО головний пріоритет — Порошенко: список

0
14

На з‘їзд партії «Європейська солідарність» приїхали частина міністрів та керівництво Верховної ради. Зокрема, на з‘їзді присутні перший віце-прем‘єр Степан Кубів, віце-прем‘єр з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, міністр соцполітики Павло Розенко.


Крім того, на з‘їзді були присутні частина депутатів «Народного фронту», зокрема спікер Ради Андрій Парубій, який, за даними УП, буде в першій п‘ятірці списку партії Порошенка.

До першої трійки списку партії «Європейська солідарність» увійшли лідер партії, екс-президент Петро Порошенко, спікер ВР Андрій Парубій та віце-спікер Ірина Геращенко.

Про це було оголошено на з’їзді партії у неділю.

Четвертим номером іде командир 95 окремої аеромобільної бригади Михайло Заброцький, п’ятим – «голос Майдану» у Львові Софія Федина, шостим – лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Сьомий номер — командир медичного батальйону «Госпітальєри» Яна Зінкевич, восьмий — колишній глава Львівської ОДА Олег Синютка.

Дев’ятий номер — заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз, десятий – віце-прем’єр Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За словами лідера партіі Петра Порошенка, програма передбачає чітко закріплені часові рамки для вступу України до Євросоюзу і НАТО. Це Порошенко назвав головною метою партії у новій Раді.

«Ми йдемо не за посадами. Ми йдемо для того, щоб відстоювати нашу стратегію, захистити наші ідеї. Відстоювати наші принципи. Ми йдемо для того, щоб забезпечувати наш рух до Євросоюзу і НАТО. Лише наша команда здатна це зробити», – заявив Петро Порошенко.

План дій щодо членства в НАТО Україна має отримати не пізніше 2023 року. А дискусія щодо включення цього питання у порядок денний НАТО має відбутися вже на грудневому саміті НАТО.

«І це має бути вимога української влади», – наголосив Порошенко.

Команда Петра Порошенка йде до парламенту для того, щоб працювати над євроінтеграцією України, не давати послабити міжнародний санкційний тиск на країну-агресора і показувати всім іншим політичним силам приклад ефективної боротьби за власні переконання – про це у своєму виступі на з’їзді партії “Європейська Солідарність” заявила Перша заступниця Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, яка увійшла до першої десятки виборчого списку партії.

«5 років минуло після Революції Гідності, втім ми всі маємо ніколи не забувати це ключове слово – гідність. Людська, політична, професійна, ідеологічна гідність. Тоді парламент було оновлено більш ніж на 50 відсотків. До парламенту зайшли оптимісти, нові обличчя, одноразові політичні проекти…

Я дуже рада, що ми належимо до політичної партії, а не проекту. Одноразові проекти розпадаються, оптимісти у важкі моменти ховаються по кущах і стають дезертирами, а країну на своїх плечах тягнуть реалісти і прагматики», – наголосила Герашенко.

«Сьогодні, коли всі розбіглися по новим проектам, я щаслива, що тут зібралися ті, кого об`єднує гідність, досвід і бажання працювати разом над високою метою – над членством України в ЄС і НАТО», – додала вона.

«Ми всі розуміємо, яким може бути наступний парламент, якою там може бути потужна «п’ята колона». Так, туди можуть зайти багато хороших, з гарною освітою людей, але, як бачимо по попередньому парламенту, людина без принципів і сили волі може дуже швидко зламатися.

Наша команда може бути дипломатичною, але й жорсткою, дуже твердою, дуже безкомпромісною в питаннях, які стосуються захисту територіальної цілісності України. Ми йдемо до парламенту не для того, аби тільки з боку підказувати, ми маємо боротися за владу. В нашій команді є люди, які знають, як працювати, як пахати, а не лише критикувати», – підкреслила політик.

«Ми будемо продовжувати нашу політику тиску, в тому числі, на наших партнерів, бо нічого без України про Україну не може бути», – зазначила Ірина Геращенко.

«Переможці – це ті, хто живе з Україною в серці, хто тут бореться і буде боротись далі, не допустить реваншу проросійських сил. Ніхто нас не зможе розділити і ми ніколи не програємо Росії як в політиці, так і на фронті.

Сьогодні я отримую багато листів з далеких російських таборів, там, за гратами, сидять наші патріоти, справжні переможці, які не бояться тортур і не піддаються залякуванням, вони не здаються і щиро вірять, що Україна переможе», – заявив Чийгоз.

За його словами, Україну об’єднують сотні тисяч кримських татар, які понад 5 років перебувають в окупації, але продовжують боротьбу, ціною власною життя щодня переходять адмінкордон, щоб тримати зв’язок з Україною. Також українців об’єднують ті, хто зі зброєю в руках захищають Батьківщину на Сході, а не ті популісти, які за допомогою брехні та маніпуляцій вводять людей в оману.

«Я сьогодні тут, бо сотні тисяч моїх співвітчизників вірять в Україну і продовжують боротьбу. Я впевнений, що саме Петро Порошенко звільнить окупований Крим від військ Путіна і Україна знову стане соборною і неподільною державою», – додав Ахтем Чийгоз.

«Ми маємо Угоду про асоціацію, безвіз, статус аспіранта в НАТО, ми маємо сильну і міцну коаліцію міжнародної підтримки України. Але ми від більшості суспільства отримали оцінку, яка для нас недосконала. Тому ми можемо обирати – змиритися з тим, що Україна може залишитися слабкою, з хиткими інституціями, або її може потягнути назад реваншистське кодло, яке зараз активно просувається у парламент, щоб знову перетворити Україну на країну- сателіта. Або ми можемо іти в парламент для того, щоб продовжувати боротися, щоб європейський і євроатлантичний порядок денний був для нас визначальним», – сказала Климпуш-Цинцадзе під час виступу на з’їзді партії «Європейська Солідарність».

Вона наголосила, що команда Порошенка іде на вибори до парламенту, щоб «раптом ті, хто нещодавно виграв перегони, не забули про цей порядок денний».

«Ми ідемо, щоб боротися за нашу національну безпеку і оборону, боротися за Угоду про асоціацію і ті пріоритети, які ми заклали в нашу інтеграцію до ЄС, щоб раптом потяг України знову не вирішили скинути з європейських рейок. Ми ідемо боротися проти навали Кремля, боротися проти російських реваншистів, боротися за те, щоб наш голос – голос тих, хто спроможний сформулювати національний інтерес України і запропонувати порядок денний відносин з Заходом, був почутий і серед наших партнерів.

Тому мій вибір – працювати, гуртуватися, боротися і перемагати. Нам для України потрібна оцінка «відмінно», і ми цією великою, міцною, патріотичною, справжньої командою точно її отримаємо»,- сказала Климпуш – Цинцадзе.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 + = 11

Translate »