У німецькому селищі домобудівництва виробляють більше енергії ніж споживають

0
41

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

У Німеччині, в передмісті Аугсбурга (Баварія) побудовано селище з позитивним енергетичним балансом, це означає, що будівлі селища виробляють більше енергії, ніж споживається в ньому. Мова йде не тільки про електрику, що використовується для освітлення або харчування побутових приладів, а про всієї споживаної енергії, включаючи опалення, гаряче водопостачання і все інше.


Селище складається з 13 будівель — дев’яти індивідуальних будинків і чотирьох здвоєних котеджів, побудованих з керамічних каменів з потужним зовнішнім утепленням. Максимальна площа котеджу: 161 м2.

Будинки спроектовані і побудовані за стандартом KfW-Effizienzhaus 55 — це стандарт будівель підвищеної енергоефективності німецького Банку розвитку KfW. Цифра «55» означає, що витрата первинної енергії тут не повинен перевищувати 55% від діючої державної норми.

Банк фінансує будівництво таких будинків за допомогою спеціальних пільгових кредитів. На сьогоднішній день стандарт KfW-Effizienzhaus 55 приблизно відповідає критеріям пасивного будинку. Таким чином будівлі селища відрізняє вкрай низька потреба в тепловій енергії.

На кожному будинку встановлена ​​сонячна електростанція. На індивідуальному будинку — потужністю 11,8 кВт, в здвоєному котеджі — по 7,56 кВт на сім’ю. Вона комбінується з літій-іонним акумуляторним накопичувачем електроенергії ємністю 6,4 кВт * год. Так — же будівлі встановлено накопичувач теплової енергії, буферний бак, ємністю 1500 л на будинок і 1000 л на сім’ю в здвоєних котеджах.

Виробництво тепла та гарячої води здійснюється тепловим насосом повітря-вода, електроенергія для роботи якого, відповідно до настройками, в першочерговому порядку надходить від фотоелектричної електростанції. У подібних будівлях «серійно» необхідна вентиляційна установка з рекуперацією тепла (теплообміном). В даному випадку використовуються установки з заявленим коефіцієнтом теплообміну 90%.

Розрахункові сукупні енергетичні витрати на індивідуальний будинок складають 6 651 кВт * год на рік, на половину здвоєного котеджу — 6 050 кВт * год на рік. При цьому планова вироблення сонячних електростанцій становить 13 168 і 8 343 кВт * год на рік. Тобто в індивідуальному житловому будинку вироблення енергії за рік в два рази перевищує споживання.

Будинки оснащені пристроями для зарядки електромобілів. Надлишок виробленої енергії може використовуватися таким чином — сьогодні в Німеччині вигідніше споживати власну електрику, ніж продавати його в мережу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

86 + = 93