Голова Верховної Ради Парубій підписав мовний закон і запобігли проискам Новинського і Вілкула

0
75

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав закон про забезпечення функціонування української мови як державної під час засідання парламенту. “Невідкладно підписую закон про забезпечення функціонування української мови як державної”, — наголосив Парубій.


Закон про функціонування української мови, як державної підписано! Всі сили пекла зібралися і робили все можливе, щоб цього не відбулося. Але всі їхні зусилля розбилися об твердість волі українського народу.

Як громадянин України Андрій Парубій хочу попередити всі тих, хто раптом захоче переглянути Закон про мову. Як тільки Ви задумаєте ревізію державної мови – ви уповні відчуєте всю могутню волю і гнів українського народу! Застерігаю Вас!

Сотні років вороги вбивали українську мову, але тепер ми більше не дозволимо зневажати та знищувати нашу українську мову – державну мову в Українській державі!

При цьому він заявив, що невідкладно передає через Апарат ВРУ для підпису Президентові України.

Нагадаємо, зранку голова Верховної Ради України дав доручення профільному комітету терміново розглянути всі проекти постанов щодо мовного закону з тим, щоб сьогодні їх розглянув парламент, і закон був зрештою підписаний.

Верховна Рада відхилила проекти постанов, які блокували підписання раніше ухваленого закону про функціонування української мови як державної

Проекти чотирьох постанов, які вимагали скасування ухвалення закону про функціонування української мови як державної, підтримали 34, 34, 33, 33 народних депутатів.

Чотири постанови були внесені народними депутатами від фракції «Опозиційний блок» Вадимом Новинським, Нестором Шуфричем, Олександром Долженковим, Михайлом Папієвим та іншими депутатами від “Опоблоку”.

  • Зазначимо, що президент України Петро Порошенко пообіцяв підписати ухвалений закон про мову відразу після надходження його на підпис.
  • 25 квітня Рада ухвалила закон про функціонування української мови як державної.
    Тоді ж «Опозиційний блок» зареєстрував у Раді проект постанови про скасування результатів голосування за мовний закон.
  • Тому ні спікер парламенту Андрій Парубій, ні президент Петро Порошенко не могли підписати цей закон до розгляду постанови.
  • На початку травня Парубію через суд хотіли заборонити підписувати мовний закон.
    Суд відмовився розглядати позов про заборону підписання Парубієм мовного закону

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 + = 12