Рідні ув’язнених черкаської колонії розповіли подробиці масових знущань: один померлий і спроби самогубств – фото, відео

0
80

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

У Черкаській виправній колонії №62 (поблизу с. Хутори) 28 квітня, на свято Великодня, стався п’яний бунт. У заколоті, що виник під час нічного перерахунку засуджених, взяли участь, за попередніми даними, 12 осіб. З 5 травня ситуація з ув’язненими значно ускладнилася. Про це «ВиЧЕрпно» повідомила знайома одного із ув’язнених, яка стала очевидцем подій.

За словами дівчини, якій про ситуацію всередині колонії розповів її знайомий, після того як стався конфлікт, ув’язнених, які були причетні до нього, покарали і закрили у дисциплінарному ізоляторі (ДІЗО). Ув’язнених, які знаходилися в ДІЗО, обливали холодною водою та били електрошокером. Все це робилося для того, припустив один із ув’язнених, щоб на тілі не було зафіксовано побоїв, які згодом реєструються у медичному журналі.

Родичі ув’язнених, дізнавшись про ці події, 3 травня зібралися під стінами колонії, щоб захистити своїх чоловіків, синів і братів. Цього ж дня о 6:30 на територію Черкаської виправної колонії № 62 зайшли 200-250 співробітників Групи швидкого реагування (ГШР), які знаходилися там до 16:00.

Родичі стверджують, що бачили, як ГШРовці викидали з вікон речі ув’язнених. За їхніми словами, тих ув’язнених, що перебували на бараках не били, а змушували сидіти навприсяд лицем до паркану цілий день. У свою чергу адміністрація колонії нічого не розповідає про стан ув’язнених, які знаходяться в ДІЗО.

— У колонії ввели особливий стан з 3 до 13 травня, побачення не надаються. Після того як ГШРовці поїхали, я бачила як бігав лікар з аптечкою і перевіряв стан ув’язнених. Також троє побитих ув’язнених, які були в ДІЗО, порізали вени, тому що не витримали фізичних знущань, але залишилися живі. Ситуація погіршилася 5 травня, коли ув’язнені з вікна кричали родичам і прохали їх врятувати. Вони говорили, що їх вбивають і просили не кидати їх. Було чутно, як кричали хлопці з ДІЗО, це були жахливі крики. Після цього родичі почали чергувати під колонією цілодобово і начебто стало тихіше. ГШРовці знаходяться там досі, вночі і вдень вони заходять і виходять через КПП за перепустками, змінюються кожні три години, — розповідає дівчина.

Також дівчина розповідає, ссилаючись на слова свого знайомого, що 8 травня в колонії помер чоловік, оскільки співробітники закладу своєчасно не надали йому медичну допомогу.

Начальник відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру Черкаської області Олександр Підліснюк зазначив, що до прокуратури не надходило заяв щодо протиправних дій до ув’язнених з боку адміністрації Черкаської виправної колонії № 62.

Тож підтвердити або спростувати інформацію щодо ймовірного побиття та смерті ув’язненого, якому співробітники колонії своєчасно не надали медичну допомогу, у прокуратурі не можуть, оскільки наразі немає такої інформації.

Зв’язатися із начальником Черкаської виправної колонії № 62 Василем Колодчином нашому виданню так і не вдалося, оскільки він не відповідав на телефонні дзвінки.

Зазначимо, що з 7 травня у Черкаській виправній колонії №62 засуджені почали голодувати на знак протесту застосування до них фізичної сили. В адміністрації закладу факти насилля спростовують.

Нагадаємо, що за напад у Черкаській виправній колонії двом особам було повідомлено про підозри. На цей час на підставі зібраних достатніх доказів двом особам повідомлено про підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 392 КК України (дії, що дезорганізують роботу установ виконання покарань).

Із метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування та виконання завдань кримінального провадження Черкаською місцевою прокуратурою взято на особливий контроль хід розслідування кримінального провадження та вживаються заходи щодо встановлення інших осіб, причетних до вказаного правопорушення.

Джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + = 8