Астану офіційно перейменували в Нур-Султан, а вибори президента Казахстану призначені на 9 червня

0
67

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав указ про перейменування столиці республіки Астани в Нур-Султан. Відповідно до статті 9 Закону Республіки Казахстан від 8 грудня 1993 року» Про адміністративно-територіальний устрій Республіки Казахстан «постановляю: перейменувати місто Астану — столицю Республіки Казахстан в місто Нур-Султан — столицю Республіки Казахстан» — йдеться в тексті указу.


Текст указу опублікований на сайті акорди і вводиться в дію в день його першого офіційного опублікування.

Відзначимо, що ініціатива перейменування столиці в Нур-Султан-Касим належить Жомарти Токаєва. Таку пропозицію він висунув відразу після того, як склав присягу народу Казахстану. Депутати парламенту підтримали ідею і ухвалили рішення про перейменування.

Конституційний рада дала позитивний висновок на внесення змін до Конституції в питанні перейменування Астани.

Касим-Жомарт Токаєв став президентом республіки 20 березня 2019 року, після того, як напередодні перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв склав із себе повноваження голови держави через 30 років правління.

Дострокові вибори президента Казахстану призначені на 9 червня. Останні вибори в Казахстані пройшли 26 квітня 2015 року, вони були позачерговими. На них перемогу здобув Нурсултан Назарбаєв, набравши близько 98% голосів виборців.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 2 = 5