До Словаччини, на фестиваль!

0
104

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

Хто куди, а ми на фестиваль, за кордон – до наших друзів, які щиро шанують українців і люблять Україну у Словаччині. 15-го квітня у Посольстві цієї держави в Києві відбулася зустріч українських науковців, діячів культури і журналістів із словацькими дипломатами і організаторами фестивалю «5-ті Дні України — 2019 в місті Кошице».


З вітальним словом до організаторів фестивалю і його гостей звернувся Надзвичайний і Повноважний Посол Словаччини в Україні Марек Шафін. Він наголосив, що «5-ті Дні України-2019 в місті Кошице» запропонують учасникам досить різнопланову програму культурно-спортивних заходів. Йдеться про виставки, можливість ознайомитися з українською кухнею та системою освіти, концертну програму, а також інвестиційний форум.

Кількість зареєстрованих українських учасників на цьому фестивалі — від 300 до 400 осіб. А висвітлюватимуть його (окрім закордонних видань і телерадіокомпаній ) також і представники провідних українських ЗМІ, в тому числі — і інформаційне агенство Ukrpress.info.

Отож, шановні друзі, готуємося до захоплюючої подорожі! Адже Словаччина – це справді чудова країна, в якій особисто мені доводилося бувати вже не один раз. І кожного разу я повертався до рідної домівки буквально переповнений позитивними враженнями і емоціями. Це й зрозуміло : словаки – не лише наші добрі сусіди, вони є нашими братами — по духу і крові.

ДОВІДКОВО:

«Дні України 2019» розпочнуться 17.04.2018 року о 17:00 в Касарнях / Парк культури вернісажем виставки під назвою «Зворотня сторона фотографії» українського фотографа, відео репортера та письменника – Вадіка Зіброва, який в Словаччині та в місті Кошице виставляється вперше. «Ця виставка — це більш ніж 40 вибраних фотографій, які автор обрав на власний розсуд. Вони відображають його особливий підхід та глибину людської душі, які він і демонструє своїм творчим баченням. Він є майстром «модного стилю», який збагатив цей жанр своїм самобутнім авторським стилем», — сказав журналістам директор Об’єднання FEMAN Едуард Бураш.

В наступні дні зацікавлені зможуть відвідати культурні програми, концерти українських колективів та солистів з різних міст України як і програму українського колективу «Карпати», який представляє культурне життя Союзу русинів — українців СР в місті Кошице та колектив ім. Тараса Шевченка з міста Братислава.

Програма заходів включає в себе простір для обговорення для питань безпеки на зовнішньому кордоні ЄС, пропозиції співпраці університетів з метою навчання українських студентів в університетах міста Кошице, національну кухню та співробітництво органів місцевого самоврядування, яке є дуже важливим з точки зору розвитку прикордонного співробітництва. Організаторами заходів є Об’єднання FEMAN у співпраці з містом Кошице, К13 / Кошицькі культурні центри, Посольство Словацької Республіки в Україні, партнери зі Словаччини та України.

В рамках «Днів України 2019» в Касарнях / Парку культури з 29 по 30 квітня 2019 року проходитиме «Словацько-український бізнес форум/ SUF2019»,направлений на:

  • Безпекові заходи та системи безпеки на зовнішньому кордоні Шенгену
  • Економічна безпека, співробітництво університетів та актуальна ситуація в Україні
  • Smart Cities як можливість модернізації органів самоврядування

«5-ті Дні України в місті Кошице» присвячені:

  • 15 річниці вступу Словацької Республики до ЄС,
  • Головуванню Словацької Республіки в ОБСЄ та V4,
  • 205 річниці з дня народження Тараса Шевченка, визначної особистості українського народа,
  • 100-річчю з дня народження Юрая Цімбора, композитора та диригентаPUĽS.«5-ті Дні України 2019 в місті Кошице /Словацько-український безпековий форум 2019 в місті Кошице» отримали фінансування від Міністерства закордонних та європейських справ СР в рамках схеми дотацій «Міжнародні відносини та закордонна політика СР в 2019 році», проект MVZP/2019/59

Сергій Комісаров, заступник шеф-редактора Ukrpress.info

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + 2 =