Громадські активісти об’єднались з метою облаштувати АТОвцев і переселенців

0
61

Громадська ініціатива «Громади майбутнього» провела у Києві круглий стіл «Проблеми забезпечення житлом та роботою ветеранів АТО, тимчасово переміщених осіб та малозабезпечених – діалог влади і громадськості».


Темами обговорення стали: участь держави у забезпеченні житлом і роботою вразливих верств населення та ефективність цільових програм житлового забезпечення допомоги житлом і роботою, участь громадських організацій та ініціатив у вирішенні основних потреб соціально–вразливих верстви населення, важливість підтримки громадськими організаціями та ЗМІ соціальних проектів та участь міжнародних організацій і структур у реалізації соціальних програм.

Повідомляє сайт проекту «Громади майбутнього»

Участь у круглому столі взяли: Еміне ДЖАПАРОВА – перший заступник Міністра інформаційної політики України; Юрій ДОНСЬКИЙ – голова представництва програми глобального співробітництва у Східній Європі та Азії; Юлія ДРЮК- ІЛЛЯШЕНКО – ГО «Мій дім. ЮА»; Андрій КУЛИКОВ – журналіст, медіа-експерт; Сергій МАРУЩЕНКО – координатор з питань взаємодії з національними інститутами Офісу Ради Європи в Україні;Олексій САТОВ – автор ідеї Громадської ініціативи «Громади майбутнього»; Всеволод СТЕБЛЮК – заступник начальника Військово-медичної академії України, полковник; Микола БІЛОСВІТ – ветеран АТО, командир бригади територіальної оборони м. Києва; Артем ФОМЕНКО – ГО «ДонбасSOS» та інші.

news - Громадські активісти мізкували, як облаштувати переселенців і АТОвців

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) найчастіше повертаються на окуповані території через неможливість «закріпитись» на новому місці проживання на підконтрольній території України. На цьому за круглим столом наголосив представник громадської організації «ДонбасSOS» Артем Фоменко і зазначив, що питання забезпечення житлом ВПО «йде на другому місці після роботи».

«П’ятий рік ми займаємось, зокрема, питаннями внутрішньо переміщених осіб. У нас працює гаряча лінія і у нас дуже багата статистика звернень по влаштуванню, отриманню житла як тимчасово, так і на постійно. Дуже часто ми чуємо, що «вимушено повертаємось на окуповані території, тому що немає можливості «закріпитись», немає можливості залишитись в орендованому житлі або у друзів та знайомих», – зазначив Фоменко.

news - Громадські активісти мізкували, як облаштувати переселенців і АТОвців Інтереси переселенців з Донбасу і Криму потрібно захищати насамперед через вирішення проблеми житла для них. Про це за круглим столом заявила перша заступниця міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

«Я сама є переселенцем, людина, яка фактично приїхала з Криму через півроку після окупації, живу в орендованій квартирі й досі зі своєю сім’єю і двома дітьми, тому я відчуваю цю проблему і відчуваю абсолютну гостру потребу вирішувати її… Півтора мільйона переселенців, серед яких у мене багато друзів-військових з Криму, які не мають свого житла, і особисто до мене також зверталися з проханням допомогти…», – розповіла Джапарова.

На її думку, ключове – брати ініціативу у власні руки, і тільки так можлива певна трансформація.

«Я за те, щоб формувати відповідний дискурс. Мені досі показують, що коли є знизу від суспільства запит, і чим ширше він стає з точки зору соціального і інформаційного дискурсу, тим більше шансів на те, що держава буде реагувати відповідно на це», – додала чиновниця.

Як приклад вона навела, що раніше були розроблено, разом із групою експертів і громадських діячів, стратегії інформаційної реінтеграції як щодо Криму, так і щодо Донбасу.

«Ми абсолютно чітко визначаємо, що переселенці – це заручники ситуації, це люди, які є вразливими і потребують особливого ставлення через те, що здебільшого це люди, які обрали Україну як свою ідентичність – громадянську, політичну, національну, етнічну… Ми маємо усвідомлювати і розуміти, і, відповідно, захищати їх інтереси», – наголосила Джапарова.

news - Громадські активісти мізкували, як облаштувати переселенців і АТОвців«Громадське радіо» усіляко підтримує проект «Громади майбутнього», який демонструє досягнення всупереч обставинам. Таке сказав за круглим столом відомий журналіст і медіа-експерт Андрій Куликов.

«Громадське радіо підтримує цей проект від його початку. В його основі – цікава історія, яка показує, як за несприятливих обставин все ж таки можна працювати і досягати. Насправді вся команда не чекає, поки влада їх почує, вони працюють. Я гадаю, що невдовзі всі переконаються, що просити – це програшна позиція.

Ефективніше спочатку зробити, а потім вже це можна буде узаконити. Це кращий спосіб, ніж виписувати ідеальні закони, а потім не знати, як в наших неідеальних умовах їх втілювати», – вважає Куликов.

news - Громадські активісти мізкували, як облаштувати переселенців і АТОвцівГоловна мета проекту – не будівництво житла, а психологічна адаптація соціально необлаштованих людей. На цьому наголосив за круглим толом автор і керівник Громадської ініціативи «Громади майбутнього» Олексій Сатов.

«Сьогодні головна наша мета – це не будівництво житла. Для нас головне забезпечити цих людей роботою, покращити їхній емоційний стан, психологічно адаптувати їх. Для того, щоб дійсно зробити той соціум, в якому хочеться жити, люди повинні не тільки зустрічати знайомі обличчя один одного, а повинні мати спільну мету, яка б їх об’єднувала. З цього витікатимуть і спільні теми для розмов, і спільні інтереси. Тому саме така трудотерапія, коли люди будуватимуть разом своє поселення, буде сприяти соціалізації між ними», – переконаний Сатов.

Нагадаємо, Проект “Громади майбутнього» вперше в Україні пропонує комплексне забезпечення житлом і роботою вимушених переселенців, учасників бойових дій на сході країни, багатодітних родин та інших соціально вразливих груп населення. Унікальність проекту в тому, що він передбачає особисту участь людей у будівництві свого житла й створенні робочих місць.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 89 = 95