До України завітала нова «Французька весна»!

0
119

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

16 -ть років – вік повноляття! А ще це вік, коли починають збуватися найзаповітніші життєві мрії. Ось так і з улюбленим фестивалем мільйонів українців, який називається «Французька весна». Їй цього року також виповнилося рівно 16-ть років, із чим можна привітати прудконогу французьку красуню і батьків-засновників цього захоплюючого мистецького дійства!


Девіз по життю організаторів фестивалю, як на мене, також дуже і дуже симпатичний : «Дивувати українського глядача з кожним роком стає все складніше, але ми спробуємо це зробити в шістнадцятий раз!»

Фестиваль «Французька весна»! кожного року пропонує новаторські проекти і є простором обміну, креативу, розваг та копродукцій, але не міняє формату. Вперше обрана загальна тема фестивалю «Французька весна-2019» – КОЛІР. Тривалість фестивалю – з 20 березня по 30 квітня.

Весна – це пора року, на яку дуже чекають! Вона асоціюється з теплотою та оновленням. В Україні ця пора року набуває ще й іншого виміру – як французько-український культурний сезон, інтенсивний та захоплюючий, що розквітає по всій країні. Цьогорічна «Французька весна» обрала тематику, яка щодня набуватиме іншої форми, варіюючи від події до події: колір!

Колір оточує нас повсюди – у природі, міському середовищі, в нашому повсякденному житті. Колір відображає наші емоції, супроводжує наше суспільне життя, надає виразності та рухомості мистецтву та культурі.

Цього року у свій 16-й сезон «Французька весна» розгорне свою активність у близько десяти містах країни. Міста проведення — Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Львів, Одеса, Рівне, Харків та Чернівці. І все це завдяки спільній роботи Французького інституту в Україні та мережі закладів «Альянс франсез», які, разом зі своїми незмінними партнерами, забезпечують діяльність французької культурної мережі.

Смілива, вимоглива, і водночас ігрова програма, яка віддзеркалює сучасну французьку та франко-українську художну творчість, буде представлена українському глядачеві.

Чимало заходів стануть знаковими подіями нашого щоденника: концерт

«Музикантів Лувру» у Харкові, вистава «Садівниця Мю і кінематика флюїдів» від колективу Transe Express у Києві, вистава «Тотем» від компанії Les Quidams у Дн

іпрі, Запоріжжі та Харкові або ж перформанси стріт-арту та лайвпейнтингу у Львові, Рівному та Києві. При цьому, кіно, література та візуальне мистецтво теж не будуть забуті!

Організатори прес-конференції, яка відбулася у столичному «Прем”єр отелі», висловили щиру подяку за роботу українським партнерам. Вони переконані : «Французька весна» є вінцем праці великої команди, у якій кожному належить винятково важлива роль.

Сергій Комісаров, заступник шеф-редактора Ukrpress.info

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

84 − 74 =