Сьогодні, 8 лютого, рано-вранці не стало видатного актора Сергія Юрського, який блискуче зіграв роль Остапа Бендера

0
135

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

Артист помер внаслідок зупинки серця. Сергієві Юрському було 83 роки

Про смерть артиста повідомила прес-служба театру Моссовєту, в якому він працював з 1978 року. А дочка написала, що він «довго хворів». Актор помер 8 лютого, у п’ятницю, рано-вранці.

Сергій Юрський народився в Ленінграді в 1935 році. Він закінчив Ленінградський театральний інститут імені Островського, грав у Великому драматичному театрі імені Горького.

У 1978 році Юрський переїхав до Москви і став актором театру Моссовєта, де пропрацював все життя. Серед його ролей у театрі були Чацький, Тузенбах, Езоп.

Сергій Юрський у ролі «великого комбінатора» Остапа Бендера, 1968 рік

У 1974 році Юрський дебютував як режисер, поставивши спектакль «Мольєр» за Булгаковим.

Він знявся більш ніж у 80 фільмах і телесеріалах. Зокрема зіграв Остапа Бендера у фільмі «Золоте теля» за твором Ільфа і Петрова. То був перший екранний образ «великого комбінатора». Також зіграв у фільмах «Республіка ШКІД», «Любов і голуби», «Місце зустрічі змінити не можна».

Озвучував мультфільми та працював як артист дубляжу.

Громадянська позиція

Сергій Юрський неодноразово висловлював свою позицію з суспільно-політичних питань. У 2001 році він підписав лист на захист телеканалу НТВ. Закликав зупинити війну в Чечні, припинити переслідування функціонерів ЮКОСу, режисера Кирила Серебренникова, учасниць Pussy Riot.

А в 2014 році актор засудив втручання Росії в справи України. «Це жахлива неввічливість, це жахливе порушення не тільки правил пристойності, але і того, що створює певний баланс в світі», – так описував Сергій Юрський своє ставлення до дій Росії щодо України в інтерв’ю російському виданню «Зеленоград» у березні 2014 року.

Джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + 4 =