Що говорять депутати про вступ України до НАТО та ЄС

0
107

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

Верховна Рада України ухвалила 334 голосами президентський законопроект щодо закріплення у Конституції України курсу на членство України в Європейському Союзі та Північноатлантичному Альянсі. Своєю думкою з цього приводу, спеціально для УкрПресс Инфо, поділилися народні депутати України — Тарас Кремень та Сергій Мельничук. 


Тарас Кремень: На сьогодні ВР України підтвердила свої євроінтегрційні наміри і дала голоси за вступ до Європейського співтовариства…

І хочемо нагадати, що перше звернення ВР було у 2008 році, тодішній голова Арсеній Яценюк підготував проект звернення. Але тоді проросійські сили заблокували роботу парламенту і, фактично, ми загубили 10 років.

І зараз ми зробили все для того, щоб захиститися і мати рівень потрібної безпеки, для того, щоб наблизитись до європейських стандартів, для того, щоб громадяни України, яких ми підтримуємо, отримали високий цивілізаційний результат.

Крім того, хочу додати, що це було б неможливо, якби ми не підготували ще один документ. Сьогодні ВР України підтримала проект постанови звернення до країн членів ЄС і членів НАТО, з тим, щоб створити дорожню карту і максимально швидко наблизитися до цієї мети.

Я щоро сподіваюсь, що цей шлях буде коротким, але надзвичайно успішним для колективної безпеки України. Я щиро вітаю громадян України із цією визначною та насправді історичною подією в нашому сучасному житті.

Сергій Мельничук: Я ще з самого ранку був впевнений, що не буду голосувати, адже курс який визначається новим президентом, який прийде, може бути зміненим, бо Україна знаходиться в стані війни, це може стати приводом для того, що в умовах війни конституційні зміни неможливі.

По-друге, Україна тільки років через 15-20 зможе вступити в НАТО. Переконали голосувати все ж таки «за», та кількість народних депутатів, які голосували, і я знав, що буде більше 320и голосів. І йти проти течії — це означає нарватися, як самому, так і моєму оточенню на тиск, який мені не потрібен.

Краще зараз хлопців звільнити із тюрем. Я хочу привітати своїх трьох побратимів, яких нещодавно звільнили через рішення Конституційного Суду. Тому, краще рухатись повільніше, але в правильному напрямку.

Але, приймати участь у формуванні колективної безпеки потрібно для боротьби з міжнародним тероризмом, це однозначно. І договір з НАТО потрібно підписувати. Але поки це неможливо.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

55 − 46 =