Ірпінська рада – наперекір громаді

0
90

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

Днями вчергове зустрів знайомих, які були під враженням від отриманих чергових платіжок на оплату вартості побутового газу! Почув багато критики на адресу «верховної влади», але жодних нарікань на місцеву – ірпінську. Адже і в її компетенції входить обов’язок «бити в набат» про погіршення життя людей на місцях! На те вона і місцева влада. Але певно їм «не з руки» займатись таким дріб’язком, бо ж їх патологічне бажання урвати з бюджету не дає їм відволікатись на щось інше. А мені дещо згадалось. То ж – трохи про цю проблему й ініціативи свободівців на місцевому рівні.

Всі вже відчули як 1 листопада 2018 року було необґрунтовано піднято тарифи на газ для населення України. Уряд Гройсмана своє підвищення представив як великий здобуток, тому що ціну підняли лише на 23.5 %, а мали б аж на 60 %… Начебто, на вимогу МВФ. Можливо, цим керівникам-«рятівникам» варто нагадати, що населення України споживає всього 17 млрд., а видобувають з українських надр понад 20 млрд. кубометрів.

Фахівці стверджують, що фактична вартість українського газу від 1500 до 2000 грн. за тисячу кубометрів. Навіть стара ціна 7 грн. за куб у 3-4 рази більша за оголошену експертами.

Ще 5 жовтня 2018 року депутати Ірпінської міської ради від ВО «Свобода», вважаючи своїм обов’язком стати на захист виборців, зареєстрували проект рішення «Про звернення депутатів Ірпінської міської ради до Президента України та Кабінету Міністрів щодо неприпустимості підвищення ціни на газ для населення».

Депутатська комісія житлово-комунального господарства, до якої входить і свободівець Богдан Мельничук, підтримала подання та рекомендувала винести його на розгляд сесії.

Але секретар ради, в.о. міського голови пані Попсуй чомусь не включила це надважливе питання в порядок денний. А на пленарному засіданні 16 жовтня навіть не надала Богдану Омеляновичу можливості виступити з депутатським запитом.

Далі 23 жовтня депутати-свободівці подали проект рішення щодо звернення до Президента України про негайне скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення від 19 жовтня 2018 року № 838. Дві сесії відбулось в листопаді (15.11 та 27.11) – це питання на жодній не розглядалося. Така ж доля спіткала десяток інших наших звернень. В тому числі одне з останніх (28.12.2018), про звернення до Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та Кабінету Міністрів України щодо скасування постанови НКРЕКП від 21.12.2018 року №2010 «Про внесення змін до тарифів на електроенергію, що відпускається з 01 березня 2017 року».

Варто виділити окремо ще й депутатське звернення щодо захисту інтересів інвалідів-чорнобильців. Поданий проект рішення також отримав позитивний висновок профільної комісії, але вже впродовж 3 місяців він не розглядається на сесії міськради. Біда в тому, що Пенсійний фонд не перераховує пенсії інвалідам, так як не у всіх є пенсійне посвідчення, а посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, не видає Управління праці та захисту населення Ірпеня.

Свободівці намагалися отримати інформацію про причини такого ставлення в.о. міського голови Анастасії Попсуй до захисту інтересів жителів Приірпіння. Двічі скеровували звернення на її ім’я, але отримали лише чергову відписку про порушення термінів та іншими висмоктаними з пальця причинами.

В той же час лише на 58-ій та 59-ій сесіях Ірпінської міської ради, за ніч до пленарних засідань, в порядок денний, всупереч регламенту, було внесено більше 20 «шкурних» питань забудовників без проектів рішень, додатків та висновків профільних комісій.

Влада мародерів заробляє, то ж їм не до простих громадян! Але врешті-решт настане час розплати за скоєне цими злодіями…

Ігор ДОМБРОВСЬКИЙ, депутат Київської обласної ради від ВО «Свобода»

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

46 − = 36