На Різдво Українська церква отримала незалежність

0
177

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції на Фанарі у Стамбулі  вручив томос про автокефалію предстоятелю Православної церкви України митрополитові Епіфанію.


Це сталось після урочистого богослужіння у соборі святого Георгія Переможця у Стамбулі, що є резиденцією Константинопольського патріарха.

Радіо Свобода вела пряму пряму трансляцію:

На церемонії 6 січня 2019 року, на Святвечір перед Різдвом Христовим за юліанським календарем, що його наразі дотримуються православні в Україні, присутні президент України Петро Порошенко і спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Напередодні, 5 січня в Стамбулі відбулося офіційне підписання томосу Вселенським патріархом.

Православный переворот на Крите: VIII Вселенский Собор в пользу Украины

Вселенський патріархат благословив створення єдиної канонічної автокефальної помісної Православної церкви в Україні (ПЦУ), незалежної від Російської православної церкви, що відбулося на об’єднавчому соборі в Києві 15 грудня.

Перед тим синод Вселенського патріархату також зняв анафему (церковне прокляття) РПЦ, накладену свого часу на глав тодішніх УПЦ КП і УАПЦ, і повернув їх і підпорядкованих їм архієреїв і вірян у канонічне спілкування зі світовим православ’ям. Крім того, синод Вселенського патріархату скасував своє давнє рішення, яке Москва хибно трактувала як нібито передачу Московському патріархатові в церковне підпорядкування історичної Київської митрополії.

Після Об’єднавчого собору в Києві 15 грудня і створення помісної православної церкви України вже щонайменше 40 громад Української православної церкви (Московського патріархату) заявили, що переходять до нової структури.

Отримання Православною церквою України Томоса усуває історичну несправедливість.

Про це у Стамбулі заявив предстоятель новоствореної Православної церкви України митрополит Епіфаній, трансляцію вів “Прямий”.

“Як після темряви нічної знову сходить сонце, завдяки мудрості Вашої Всесвятості та священного синоду, великою матір’ю-церквою Христовою усунута несправедливість, а справедливість відновлена. І нині дочка українська з волі Божої та завдяки турботі нашої церкви-матері зросла та утвердилася”, — сказав Епіфаній.

Він нагадав, що на Об’єднавчому соборі православних церков України, який пройшов у соборі Святої Софії у Києві 15 грудня, духовенство УПЦ Київського патріархату, УПЦ Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви створили єдину помісну Православну церкву України.

“Колись ми були поділені, а тепер ми єдині. Тому як раніше інші дочки великої церкви Христової , зокрема в країнах балканських, зверталися до цього апостольського, Вселенського патріаршого престолу за благословенням на автокефальний устрій свого життя і отримали те, чого просили, так і наша помісна церква звернулася до Вашої Всесвятості і отримала те, чого просила. Благословенна ця мить”, — зазначив Епіфаній.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 4 = 1