Український чиновник має бути лідером

0
108

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

Вік живи – вік учись! Уряд України крок за кроком вдосконалює систему навчання державних службовців. 3-го грудня у Києві відбулася Міжнарожна конференція «Навчання та розвиток на державній службі: досвід інших країн для України».


Наголосимо : її організували і провели проект ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR) спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України та Національним агентством України з питань державної служби.
«Нині перед нами чимало викликів — економічних, політичних, соціальних.

Інтенсивна інтеграція України до європейських структур ставить перед державною службою високі вимоги. Відповідати їм неможливо без нових умінь і навичок державних службовців», — зазначив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, відкриваючи конференцію. На його думку, нині в державі суттєво бракує ресурсів. Отож, головним ресурсом є і залишається людина.

А для того, щоб наша держава просувалася вперед, необхідно, щоб люди опановували нові знання. В тому числі, коли йдеться і про державну службу. Саме для цього треба розвивати систему професійного навчання українських чиновників. Але люди потребують не просто знань, а знань актуальних.

Адже державні службовці повинні пристосовуватися не лише до потреб громади, а й до портеб кожного громадянина. Виходячи із цієї аксіоми, переконаний Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, форми і методи навчання повинні бути якісними. «Нам потрібно побудувати горизонтальну мережу обміну досвідом між чиновниками усіх рівнів – як у центрі, так і у регіонах.

Не менш важливо розвивати лідерські якості у середовищі державних службовців, стимулювати їхню ініціативу, спонукати до прийняття зважених персональних рішень»,- наголосив Олександр Саєнко. Сучасні державні службовці мають володіти лідерськими якостями та ефективно управляти змінами. А система навчання державних службовців має забезпечувати розвиток важливих компетенцій.

Під час конференції українські та міжнародні експерти обговорили шляхи розвитку ефективної системи професійного вдосконалення на державній службі в Україні. Провідні фахівці європейських шкіл державного управління Франції, Польщі, Латвії, Фінляндії поділилися досвідом функціонування системи навчання на державній службі у своїх країнах, а українська сторона розповіла про свою роботу в реформуванні системи навчання.

Довідково
Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні (EU4PAR) — це проект ЄС, який підтримує Уряд України у впровадженні Стратегії реформування державного управління, ухваленої в червні 2016 року.

Проект консультує Уряд (Секретаріат Кабінету Міністрів України, Національне агентство України з питань державної служби), допомагає готувати державних службовців та надає іншу підтримку.

Сергій Комісаров, заступник шеф-редактора Ukrpress.info

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 35 = 37