Козловської «світить» 15 років

0
25

У відповідь на звернення окремих громадських організацій України до Уряду та Ради національної безпеки і оборони країни з вимогою застосування санкцій згідно ст. 3 Закону України «Про санкції», в управлінні Служби безпеки України у Закарпатській області відкрили кримінальне провадження проти президентки міжнародної фундації.


У відповідь на звернення окремих громадських організацій України до Уряду та Ради національної безпеки і оборони країни з вимогою застосування санкцій до зазначеної структурі згідно ст. 3 Закону України «Про санкції», в управлінні Служби безпеки України у Закарпатській області відкрили кримінальне провадження проти президентки міжнародної фундації «Відкритий діалог» Людмили Козловської, якій «світить» до 15 років ув’язнення.

22 жовтня слідчими Служби безпеки України у Закарпатській області проведено перший допит у справі Людмили Козловської, яку підозрюють у порушенні ч. 1 ст. 109 «Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій»;ч. 2 ст. 110 «Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій»;ч. 1 ст. 111 «державна зрада»;ч. 2 ст. 15 «замах на вчинення злочину»;ч. 3 ст. 190 «шахрайство, вчинене у великих розмірах».

Людмила Козловська очолює Фундацію «Відкритий діалог», діяльність якої бурхліво обговорювали 20 вересня в Варшаві, де в рамках щорічної конференції Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ відбувся сайд-івент по темі «Відносини між міжнародними правозахисними організаціями і громадянським суспільством на пострадянському просторі».

Як виявилося, Фундація, що володіє філією в Україні, прикривається видимістю правозахисної діяльності, по суті, переслідуючи інші цілі.
В Україні організація засвітилася під час Революції Переваги, коли керівник фонду Л. Козловская і її чоловік, громадянин Польщі Бартош Крамек організували наглядову місію, як з’ясувалося пізніше, з метою негласної доставки зброї з Польщі в Україну в зони бойових дій під ширмою благодійної місії.

У 2017 році МВС Польщі, схаменувшись, позбавило виданої раніше Фундації «Відкритий Діалог» концесії (за № В-088/2014 від 15.12.14г.) на торгівлю зброєю, але спостерігачі відзначають, що в 2017 почався зворотний потік зброї, тепер уже з України в Польщу, що дивним чином збіглося з подіями навколо припинення польською владою діяльності Фонду в зв’язку зі спробами його керівників організувати в Польщі євромайдан за українським сценарієм (надходили погрози на адресу уряду Польщі з боку Б.Крамека, який не виключав можливість розвитку сценарію з кровопролиттям).

Ці дії були розцінені польською стороною як загроза національній безпеці країни, в зв’язку з чим пішли небезпідставні звинувачення про зв’язки Л.Козловской зі спецслужбами РФ.

Польські журналісти після таких заяв і дій організували незалежне журналістське розслідування з метою з’ясувати правду про те, хто фінансує Фундацію і курирує її діяльність (про це повідомляли багато ЗМІ, в тому числі, український телеканал «1+1»).

З’ясувалося, що левова частка пожертвувань в зазначену структуру надходить від брата Людмили — Петра Козловського, який має бізнес в Росії і партнерів в російському військово-промисловому комплексі, на який працює його завод «Маяк», розташований в Севастополі. Примітно, що після анексії Росією Криму, підприємство П.Козловского не потрапило в список тих компаній, які були експропрійовані, його завод спокійно продовжив роботу.

Більш того, польський Громадський фонд «Відкритий діалог» брав активну участь в перешкоджанні екстрадиції бізнес-партнера П. Козловского — Н.Малютіна з Австрії до Росії, до чого підключав ряд депутатів країн ЄС. «Фінансово-лізингова компанія» Н.Малютіна володіє контрольним пакетом акцій «Суднобудівний завод« Океан »(м.Миколаїв), який, в свою чергу, є прямим споживачем продукції « Севастопольського заводу судновий світлотехніки «Маяк», що належить братові Л.Козловской. У зв’язку з цим комерційні відносини останніх послужили основними причинами захисту Н. Малютіна Фондом «Відкритий діалог».

Слід нагадати, що «Відкритий діалог» раніше вже фігурував в журналістських розслідуваннях, як компанія, яка фінансується казахським олігархом М.Аблязовим, засудженим британським правосуддям за відмивання грошей казахстанського банку БТА. При цьому відомо, що у справі даної фінансової установи щодо М.Аблязова також порушено кримінальні справи правоохоронними органами України, які вимагають його екстрадиції з Франції.

Окремі виступаючі відзначили, що Фонд з метою захисту своїх «спонсорів» в особі американського філантропа Дж.Сороса і втікачів олігархів з пострадянських країн, маючи досвід організації революції, вдається до радикальних методів, відмовляючись вести будь-якої конструктивний діалог з владою країни, що спостерігалося в Польщі. У зв’язку з цим учасники сайд-івенту заявили про неприпустимість несумлінного фінансування Фонду третіми особами.

На жаль, ось такі Фонди, що відпрацьовують гроші своїх спонсорів і донорів, намагаються тим самим насадити свою ідею суспільству і підривають довіру громадян до громадського руху і державі в цілому. За подібними сумнівними організаціями необхідно стежити дуже уважно.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here