Держрезерв це бомба уповільненої дії яка може вибухнути в будь-який момент як склади боєприпасів — експерт

0
164

Ситуація на режимних об’єктах Держрезерву за останні три роки викликає велику тривогу. Є всі передумови до того, що склади з величезними запасами товарно-матеріальних цінностей можуть горіти і вибухати, подібно боєпріпасам на складах Міноборони.


Причому, перетворення, які загрожують знищенню частини державних запасів виконані за останні 3 роки з ініціативи та зусиллями самого керівника відомства Мосійчука Вадима Адамовича.

Коротка історія цих дій

Бажаючи показати свою псевдореформаторські діяльність, пан Мосійчук листом №664 / 0 / 4-16 від 29.02.2016 року змушує директорів державних організацій і підприємств скоротити спочатку 10% робочих місць. Потім, протягом 2016 року керівникам були направлені ще неколько листів з вимогами щодо скорочення від 10 до 20% робочих місць.

Солодкий сон Голови Держрезерву Вадима Мосійчука

У підсумку за 2016 рік і початок 2017 року був скорочено 40% працівників. При цьому в тексті листа №664 / 0 / 4-16 від 29.02.2016 був здійснений службове підроблення. В даном листі є посилання на Доручення Прем’єр-міністра України №267 / 1 / 1-16 від 25.01.2016 р.

Дане Доручення передбачало одноразове скорочення на 10%, робочих місць тільки самого апарату управління бюджетних організацій, до яких відноситься і Держрезерв, як центральний орган виконавчої влади. Дане Доручення не стосувалося державних організацій і підприємств системи Держрезерву. Від директорів пан Мосійчук приховав справжній зміст Доручення Прем’єр-міністра. Тому під скорочення потрапила також значна частина працівників відомчої воєнизованій пожежної охорони.

Цим було порушено вимогу п.17 «Положення про Державний агенстві резерву України», затвердженого Кабінетом Міністрів. Більш того, пан Мосійчук в своєму реформаторському пориві пішов ще далі, наказав охороні здати зброю. Вдумайтеся, в воюючою країні сам керівник Держрезерву роззброїв охорону, не треба навіть для цього зовнішнє втручання.

Особливе занепокоєння визиают стан відомчої воєнизованій пожежної охорони. Більшість її працівників — це люди похилого віку або місцеві жителі, які погодилися за мізерну зарплату бути просто сторожами, які тепер озброєні резиновими палицями і чергують доба через три.

Про жодні медогляди, практичних стрільбах або про здачу номатівов з фізичної підготовки не йдеться, хоча все це і пе чинним нормативним документом, який називається «Положення про відомчу воєнізовану охорону (ВВО) підприємств, установ і організацій системи державного резерву України», яке введено в дію наказом Держрезерву від 20.04.2005. № 94.

Про небезпеку псевдореформ пана Мосійчука Народні депутати України і громадськість неодноразово письмово попереджали Прем’єр-міністра України, однак жодної реакції не було.

Ряд силових відомств, добре розуміючи ситуацію, критичну ситуацію і реальну загрозу можливого знищення товарно-матеріальних цінностей провели серію оперативних експериментів по проникненню, поки, умовного противника на режимні підприємства Держрезерву. Висновки були зовсім невтішні і навіть плачевні. Сьогодні можна без особливих зусиль проникнути на територію нафтобази, елеватора або промислового холодильника і здійснити будь-яку диверсію. Кабінетом Міністрів заходи також не прийняті.

Створена критична ситуація з охороною об’єктів не змусила себе довго чекати. Влітку в мирному Києві на Государствнного комбінаті «Прогрес» сталася пожежа. До честі Державної служби з надзвичайних ситуацій пожежу вдалося вчасно локалізувати і загасити. Але могло бути набагато гірше. Адже на комбінаті перебуває 20 тонн аміаку під тиском 8 атмосфер і в разі вибуху не обійшлося б без масових жертв в густонаселеному районі міста. У висновках державної комісії з розслідування вказується, що основною причиною загоряння є скорочення відомчої воєнизованої пожежної охорони підприємства.

Якщо далі аналізувати роботу керівника відомства з точки зору національної безпеки, то слід зазначити деякі важливі деталі. Так, план освіження товарно-матеріальних цінностей, практично, повністю не виконується і не тому, що, як стверджує пан Мосійчук, йому держава не дає грошей.

Це обман. Грошей на рахунках відомства предостатньо, немає елементарної організації роботи, тому що основні зусилля керівника Держрезерву спрямовані не на виконання своїх прямих обов’язків, а на рішення вигаданою заявником їм самим другорядних, ніким не санкціонованих завдань. Тому, товари на складах застарівають, знецінюються і з часом приходять в непридатність.

Закуплені товари найчастіше неякісні або не ті, що треба закуповувати відповідно до завдань Уряду. Так, дизельне паливо 18 тис. тонн сумнівної якості знаходиться під арештом. Можна пояснити закупівлі значних обсягів арктичного палива. Масла моторного закуплено більше, ніж потрібно, а його якість також викликає сумнів. Аналогічне масло тієї ж групою комерційних компаній було поставлено на Міноборони, що призвело до виходу з ладу 20-ти танкових двигунів. Ці питання розслідуються в рамках порушених кримінальних справ.

Через накопичені за останні три роки податкових боргів і боргів по заробітній платі Державною виконавчою службою за позовами ДФС, пенсійного фонду та окремих працівників заблокована робота багатьох підприємств системи Держрезерву України. Виникає питання — а як в разі виникнення надзвичайних ситуацій вони зможуть оперативно виконати завдання, що стоять перед державним резервом?

 Для пана Мосійчука гучний піар набагато важливіше, ніж повсякденна робота. Переходячи межу дозволеного, Голова Держрезерву додумався викласти у відкритому доступі на сайті Держрезерву  в розділі філії карти із зазначенням місця знаходження режимних підприємств, їх профіль діяльності , персональні дані — прізвища директорів і т.п.

Таку інформацію, наприклад, у США знайти неможливо, а у нас, так би мовити будьте люб’язні добродії диверсанти. Іноземному шпигунові навіть гроші на квиток не треба витрачати, щоб мати докладний уявлення про місця зберігання і обсяги державних резервів України.

Можна спокійно сидіти вдома в своїй країні і уважно, кожен день читати особисту сторінку Фейсбук пана Мосійчука і сайт Держрезерву і все буде видно, як на долоні. І якщо необхідно буде провести масштабну диверсійну операцію проти Держрезерву України, то навіть не потрібно призначати керівника диверсійної групи. З цією роботою дуже добре справляється громадянин України, Голова Держрезерву Мосійчук В.А.

Протягом тривалого часу він зарекомендував себе, як людина, яка послідовно і дуже результативно займається руйнуванням системи продовольчої і енергетичної безпеки країни, що становить загрозу національній безпеці України. Приходь в Україну і бери її голими руками.

 За часів Сталіна за таку роботу Голови Держрезерву розстріляли б публічно. За часів Брежнєва такий керівник довго б сидів у в’язниці. В незалежній Україні Президент Л.Д.Кучма не прощав такого ставлення до справи і карав жорстко. Пан Мосійчук розвал системи Держрезерву представляє як реформи і це йому поки сходить з рук.

 Система виконавчої влади в країні побудована так, що кадрове рішення щодо Голови Держрезерву приймає одна людина — Прем’єр-міністр України. Тому звертаюся до Володимира Борисовича Гройсмана від себе особисто і від імені багатьох своїх колег — ветеранів Держрезерву, яким небайдужа доля країни і Держрезерву. На найближчому засіданні Кабінету Міністрів усунете від займаної посади пана Мосійчука. У Вас для цього є всі підстави:

— розвал роботи системи Держрезерву під керівництвом пана Мосійчука В.А;

— десятки кримінальних справ по всій країні, які збудження в 2016-2018 роках за результатами роботи підприємств Держрезерву;

— статус пана Мосійчука як підозрюваного в посадовому кримінальному злочині.

Якщо Ви не приймаєте таке рішення, то це означає, що Ви особисто берете на себе відповідальність за такий стан справ з державними резервами України і можливими ще тяжчими наслідками для країни.

Шановний Володимире Борисовичу, сподіваюся на Ваше об’єктивне і оперативне вирішення з виниклої ситуації.

Нагадаємо, що Київська прокуратура оголосила підозру і провела обшуки у керівника Держрезерву України В. Мосійчука 4 жовтня.

Линник В.А., доктор технічних наук, заступник Міністра промисловості України (1995-1997 р.р), Генеральний директор Українського Державного науково-дослідного інституту нанобіотехнологій та ресурсозбереження (2011-2015г.г.).

При передруці матеріалів сайту http://www.ukrpress.info активне посилання на публікації обов’язкові, це посилання на оригінальну статтю

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

80 − = 73