Хто входить в новий ЦВК?

0
81

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

Епопея з обрання нової ЦВК почалася одразу після Революції Гідності. Ще в 2014 році у 12 з 15 її членів закінчився термін повноважень. Суспільство обурювалося, що комісія, яку обрали ще в часи Януковича, продовжує встановлювати результати виборів.


Питання стало «ребром», коли НАБУ і САП вручили підозру в корупції голові комісії Михайлу Охендовському. Опоненти Петра Порошенка агресивно звинувачували його в тому, що президенту вигідно тримати «підвішену» комісію і легко фальсифікувати вибори.

Та в січні цього року Порошенко таки запропонував Верховній Раді новий склад ЦВК. Але в притаманному президенту стилі він зробив одну хитрість, яка на місяці заблокувала голосування – він подав 14 кандидатів на 13 вакантних посад. Розуміючи, що Порошенко таким чином може обдурити якусь з фракцій, щоб отримати свою більшість, «Народний фронт» навідріз відмовлявся голосувати за нову ЦВК.

Повідомляє УП

Ситуацію розрядив спікер Ради Андрій Парубій, коли у вересні вніс законопроект про збільшення кількості членів ЦВК до 17 осіб. Після цього все пішло як по маслу.

Буквально за кілька днів без особливих скандалів Рада звільнила старих і призначила нових членів комісії, які в п’ятницю склали свою присягу.

Тепер ЦВК отримала нового голову, заступників та секретаря. Щоправда, і тут не обійшлося без непорозумінь. Громадські активісти звинуватили нову комісію в тому, що вони зробили це на закритому засіданні, хоч за законом їхні засідання не можуть бути закритими. Хто вони та чому це важливо – читайте в тексті «Української правди».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

36 − = 35