Електрика в Україні не подорожчає, а газ навпаки — калькуляція

0
118

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

Ціна на електроенергію в Україні для населення не зросте, а тарифи будуть стабільними. Це є одним з головних досягнень оновленого складу Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг.


Про це повідомила голова НКРЕКУ Оксана Кривенко.

Керівник додала, що Національний регулятор не бачить підстав для підвищення цін.

«Регулятором не планується найближчим часом підвищувати ціни на електричну енергію для населення. І змін, взагалі будь-яких змін роздрібних цін протягом 2018 роки ми не очікуємо. Я сподіваюся, що ми будемо жити стабільно в цьому напрямку», — відзначає вона.

При цьому для побутових споживачів навіть в 2019 році не планується підвищення тарифів.

Європейська асоціація вугілля визнала, що населення країни заощадило гроші на системі «Роттердам +». При цьому ціна, хоча і закладалася в тариф, була граничною.

Постачальникам, в свою чергу, заборонялося підвищувати ціну і тому українці заощадили майже 40 млрд гривень.

Голова НКРЕКУ Оксана Кривенко, зазначила, що у них «є висновки експертиз, які підтверджують правильність формування індикативної ціни».

Крім того, Національним регулятором планується розвивати газові родовища і залучати інвесторів. Також видавати ліцензії постачальникам електроенергії з альтернативних джерел.

Однак на відміну від електроенергії тарифи на газ в Україні зростуть на 20%. Незважаючи на рішення Кабінету міністрів відстрочити підвищення цін на енергоносій, український уряд все-таки піде на поступки МВФ.

Цей прогноз озвучила енергетичний експерт Тетяна Бойко. Вона уточнила, що будь-яке зростання ціни на газ призводить до зростання ціни опалення, в результаті чого в Україні збільшиться і кількість субсідіантов.

«Є кілька маркерів по збільшенню ціни. Але це внутрішній прогноз, рішення за Кабміном», — пояснила експерт.

Вона додала, що хоча це і не завадить розпочати опалювальний сезон, але при таких розкладах 55 млрд гривень, закладених у держбюджеті на субсидії, буде недостатньо для виплати «знижок» на комунальні тарифи.

«Якщо не змінювати систему, то їх не вистачить. Єдиний варіант, як їх може вистачити — це якщо будуть введені більш жорсткі критерії для субсідіантов», — підсумувала Бойко.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + = 10