Чому у «зміїне» свято, 25 вересня, у ліс краще не ходити

0
274

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

за матеріалами сайту https://willbeua.com

У народі Артемона називали змійовик, оскільки відзначали, що змії в цей день поступово повзуть в укриття

У церкві 25 вересня вшановується пам’ять святого мученика Артемона, який жив у IV столітті і відомий як італійський єпископ.

Свого часу Артемону вдалося навернути в християнство велику кількість людей, які раніше були язичниками. У результаті, була утворена ціла громада, для якої Артемон спорудив і освятив храм. Однак у той час країною правив імператор Діоклетіан, відомий своєю нетерпимістю по відношенню до християн. Тому Артемон був заарештований, але зумів втекти з в’язниці і продовжував довгий час проповідувати.

Одного разу новонаверненими було зруйновано язичницьке капище, а самі язичники в якості помсти напали на храм і вбили Артемона. У народі Артемона називали змійовик, оскільки відзначали, що змії в цей день поступово повзуть в укриття, щоб перечекати зиму.

Загалом відзначається два зміїні свята — восени і навесні.

Говорили, що 25 вересня на Артемона навіть змії в ліс йдуть — це означало, що настали холоди. Дійсно, відзначали, що життя навколо нібито завмирає — принаймні, в лісах вже рідше можна було зустріти диких тварин. Дні ставали коротшими, а вранці вже траплялися заморозки. 25 вересня можливий навіть і сніг.

Вважається, що день 25 вересня дуже важливий для мисливців, і сьогодні востаннє в цьому році можна вполювати якогось звіра, повернувшись додому із здобиччю. З цього дня життя тварин в лісі завмирає, в свої права вступає осінь, а змії перебираються в ліси з полів.

Вважалося, що гадів скликає до себе святий Артемон, який закриває їхні нори на замок, до нього зверталися з проханням захистити від зміїного укусу. У цей день не можна було ходити в ліс, щоб не стати жертвою змій, які перебиралися в нори на зиму.

Народні прикмети на 25 вересня.

Якщо людина народилася 25 вересня, то її талісманом є камінь александрит.

Якщо на Артемона хоча б зайця вб’єш, то згодом полювання буде дуже вдалим.

На деревах 25 вересня багато жовтого листя — буде рання осінь.

Дощ іде — буде довга зима.

Бур’яни ростуть високо — прикмета, що снігу багато випаде.

Вхід в нору крота розташований з північної сторони — зима теплою буде. Якщо нора з Півдня — чекай холодну зиму, зі Сходу — суху, із Заходу — сиру і сніжну.

На дубі багато жолудів — прикмета, що буде тепла зима і родюче літо.

Грім гримить 25 вересня — осінь теплою буде. Але, на жаль, грім сьогодні не гримів!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + = 9