У Парижі покінчила з собою засновниця Femen Оксана Шачко — хто вона?

0
90

Поделиться в Facebook

Твитнуть в Twitter

В Парижі наклала на себе руки засновниця міжнародного жіночого руху Femen Оксана Шачко. Оксана залишила записку, в якій написала «ви все фейк. Про це йдеться в Telegram-каналі Paris Burns.


«Оксана Шачко (одна із засновниць FEMEN) наклала на себе руки сьогодні, 23 липня, в своїй паризькій квартирі. Тільки що французька поліція вивезла її тіло на експертизу. Оксана залишила записку англійською, звернену до паризької богеми, з якої вона останнім часом щільно спілкувалася : «ви все фейк», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Оксана Шачко народилася в Хмельницькому 31 січня 1987 року. Вона була однією з засновниць Femen в квітні 2008 року разом з Ганною Гуцол і Олександрою Шевченко.

Як пише її знайома, у Оксани було багато виставок, увагу преси, багаті друзі.

«За останні 2 роки вона намагалася накласти на себе руки два рази. Третя спроба, на жаль, виявилася успішною. Дуже важко», — написала знайома Шачко.

Також факт самогубства активістки підтвердила ще одна співзасновниця Femen Ганна Гуцол.

Вона була одним із засновників FEMEN в квітні 2008 року разом з Ганною Гуцол і Олександрою Шевченко.

FEMEN спочатку протестувала з приводу проблем, які зачіпають жінок-студентів, але швидко перейшла до акцій проти сексуальної експлуатації українських жінок і секс-туризму.

Спочатку активістки FEMEN привертали увагу, беручи участь в акціях в одному лише нижній білизні. Однак у серпні 2009 року Шачко оголив груди в знак протесту в Києві.

З тих пір активісти FEMEN регулярно протестували «топлес» і розширили свій порядок денний щодо прав жінок і цивільних прав в Україні та в усьому світі.

Географія «активності» Оксани Шачко дуже велика. Крім різного роду акцій в Україні, вона брала участь в протестних перформанси на території Білорусі, Росії.

Так, відомо, що Оксана Шачко була затримана в Москві 4 березня 2012 роки за хуліганство на виборчій дільниці під час виборів президента Російської Федерації. Після того, як прем’єр-міністр РФ Володимир Путін проголосував на виборчій дільниці, три активістки FEMEN увірвалися туди, оголилися до пояса і вигукували гасла. Ірина Фоміна, Ганна Деда і Оксана Шачко були заарештовані. Пізніше всі три дівчини були депортовані з Росії в Україну.

Шачко співпрацювала з французькою письменницею Галею Акерман, яка створила історію «FEMEN», яка була опублікована Кальман-Леві в 2013 році.

У 2014 році був випущений «Je suis Femen» ( «Я — Фемен»), удостоєний документального фільму про Оксану Шачко режисером Аленом Марго.

Франція надала Оксані Шачко статус політичного біженця в 2013 році. Вона жила в Парижі як художник, писала феміністичні картини і влаштовувала персональні виставки.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 2 = 2